Trwa ładowanie...
dzhn9hv

Lech Wałęsa przegrał proces. Musi przeprosić za "tajnego współpracownika SB"

Henryk Jagielski wygrał proces z Lechem Wałęsą. Były prezydent musi przeprosić kolegę ze stoczni za nazwanie go tajnym współpracownikiem SB.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lech Wałęsa będzie musiał równiez zapłacić zadośćuczynienie
Lech Wałęsa będzie musiał równiez zapłacić zadośćuczynienie (PAP, Fot: Robert Górecki)
dzhn9hv

Sędzia podczas ogłaszania wyroku ocenił, że słowa Lecha Wałęsy były "lekkomyślne". - Każdy ma prawo się bronić, ale nie ma prawa naruszać tym samym dóbr innych osób - uzasadniano wyrok, który zapadł w Sądzie Okręgowym w Gdańsku.

Były prezydent twierdził, że Henryk Jagielski był tajnym współpracownikiem SB. Za to został pozwany. W trakcie rozprawy Jagielski zarzucił Wałęsie również rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji o uczestnictwie byłego stoczniowca w "jakimś dziwnym stowarzyszeniu o zbrodniczym charakterze" oraz "pobicie kolegi w stoczni w latach 70.".

Były prezydent będzie musiał przeprosić Jagielskiego na dwóch portalach internetowych, Twitterze oraz wysłać stosowny list. Nakazano mu również zapłacić 15 tys. zł zadośćuczynienia z odsetkami i pokrycia kosztów procesu.

dzhn9hv

Sekrety z szafy Kiszczaka

Pełnomocnik Jagielskiego Bogusław Kosmus nazwał działania Wałęsy obroną przez atak. Jak przekonywał adwokat, żaden z formułowanych przez Wałęsę zarzutów nie znalazł potwierdzenia w zeznaniach większości świadków.

Źródło: Radio ZET, WP

dzhn9hv

Podziel się opinią

Share
dzhn9hv
dzhn9hv
Więcej tematów