Trwa ładowanie...
d1sh0oy

Lech Wałęsa pochwalił Jarosława Kaczyńskiego

O tym, że Lech Wałęsa i Jarosław Kaczyński nie darzą się sympatią wiadomo od dawna. Okazało się jednak, że były prezydent potrafi docenić nawet swojego politycznego wroga. Świadczy o tym najnowszy wpis na profilu Wałęsy na Twitterze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lech Wałęsa pochwalił prezesa PiS
Lech Wałęsa pochwalił prezesa PiS (Wikimedia Commons CC0)
d1sh0oy

- Przed wyborami powiedziałem, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy - stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński na konferencji zwołanej po spotkaniu z członkami rządu i posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS. I zapowiedział, że ministrowie i sekretarze stanu przekażą nagrody na konto Caritasu. Zostaną także obniżone o 20 proc. wynagrodzenia parlamentarzystów, wprowadzone nowe limity dla wójtów, starostów i prezydentów miast. - Polityka nie jest dla bogacenia się, polityka jest po to, aby służyć społeczeństwu - dodał Jarosław Kaczyński.

"Chociaż raz coś sensownego powiedziałeś" - skomentował słowa prezesa PiS na swoim profilu na Twitterze były prezydent Lech Wałęsa.

Premie dla ministrów w rządzie Beaty Szydło wywołały w ostatnich tygodniach niemałe zamieszanie. Była premier przeznaczyła na nie 2,1 mln złotych. Rekordzistą był ówczesny minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, który dostał 82 tys. zł. Beata Szydło otrzymała 65 tys. zł nagrody. Szybko wyszło na jaw, że o jej przyznaniu zdecydowała sama.

d1sh0oy

Podziel się opinią

Share
d1sh0oy
d1sh0oy
Więcej tematów