Trwa ładowanie...

Lech Wałęsa apeluje w sprawie wyborów. Jedno oświadczenia i aż trzy posty w mediach społecznościowych

Lech Wałęsa wydał oświadczenie skierowane do kilku grup społecznych. Treść dokumentu nawołuje do oddawania głosu na opozycję. Post z treścią oświadczenia pojawił się aż trzykrotnie na profilach byłego prezydenta.

Lech Wałęsa apeluje w sprawie wyborów. Jedno oświadczenia i aż trzy posty w mediach społecznościowychŹródło: PAP, fot: EPA
d2va85a
d2va85a

- Ja, Lech Wałęsa jako współtwórca i były Przewodniczący „Solidarności” największego związku zawodowego w Europie, który zmienił oblicze Polski i sąsiednich krajów 30 lat temu – zaczyna swój "Apel do Polaków w 2019 roku" Lech Wałęsa.

W dalszej kolejności zwraca się do konkretnych grup społecznych. Adresatami oświadczenia są rolnicy, robotnicy, mieszkańcy miast i młodzi wyborcy.

Najwięcej słów w swoim apelu Wałęsa poświęca rolnikom i młodym. - Nie pozwólcie obecnemu rządowi odwrócić naszego kraju od Unii Europejskiej, do której tak nas namawiał Papież Polak — skłócenie z Unią najbardziej ujemnie odbije się na polskim rolnictwie- pisze do rolników Lech Wałęsa.

- Dzięki Solidarności staliście się Europejczykami nieodgrodzonymi „żelazną kurtyną” od możliwości i osiągnięć świata Zachodu. Wy młodzi, możecie dokonać kolejnej pokojowej rewolucji. Uwierzcie w siebie, nie siedźcie „na kanapie”, weźcie sprawy w swoje ręce, abyście byli w przyszłości dumni z tego, że wpłynęliście na bieg historii – podkreśla Lech Wałęsa w słowach skierowanych do młodych wyborców.

d2va85a

Oświadczenie kończy stanowczym apelem do wszystkich grup. "GŁOSUJCIE NA PRZEDSTAWICIELI OPOZYCJI TEGO SKORUMPOWANEGO RZĄDU LUDZI NIEKOMPETENTNYCH, NIEMORALNYCH, ŻĄDNYCH WŁADZY 1 PIENIĘDZY, DĄŻĄCYCH DO REALIZACJI WŁASNYCH INTERESÓW KOSZTEM PRZYSZŁOŚCI MIESZKAŃCÓW 1 OBYWATELI NASZEGO KRAJU" [pisownia oryginalna].

Co ciekawe oświadczenie aż trzykrotnie pojawiło się w mediach społecznościowych Lecha Wałęsy. Po raz pierwszy "Apel do Polaków" byłego prezydenta można było przeczytać na jego Twitterze w środę 4 września. W poniedziałek 9 września post z oświadczeniem został dwukrotnie opublikowany na jego Facebooku.

Wybory parlamentarne 2019 odbędą się w niedzielę 13 października. Głos w nich będą mogli oddać wszyscy obywatele Polski, którzy najpóźniej w w dniu wyborów ukończą 18. rok życia.

d2va85a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2va85a
Więcej tematów