Trwa ładowanie...
d156x14

Lech Wałęsa apeluje w sprawie wyborów. Jedno oświadczenia i aż trzy posty w mediach społecznościowych

Lech Wałęsa wydał oświadczenie skierowane do kilku grup społecznych. Treść dokumentu nawołuje do oddawania głosu na opozycję. Post z treścią oświadczenia pojawił się aż trzykrotnie na profilach byłego prezydenta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lech Wałęsa wystosował apel dotyczący wyborów parlamentarnych 2019
Lech Wałęsa wystosował apel dotyczący wyborów parlamentarnych 2019 (PAP, Fot: EPA)
d156x14

- Ja, Lech Wałęsa jako współtwórca i były Przewodniczący „Solidarności” największego związku zawodowego w Europie, który zmienił oblicze Polski i sąsiednich krajów 30 lat temu – zaczyna swój "Apel do Polaków w 2019 roku" Lech Wałęsa.

W dalszej kolejności zwraca się do konkretnych grup społecznych. Adresatami oświadczenia są rolnicy, robotnicy, mieszkańcy miast i młodzi wyborcy.

Najwięcej słów w swoim apelu Wałęsa poświęca rolnikom i młodym. - Nie pozwólcie obecnemu rządowi odwrócić naszego kraju od Unii Europejskiej, do której tak nas namawiał Papież Polak — skłócenie z Unią najbardziej ujemnie odbije się na polskim rolnictwie- pisze do rolników Lech Wałęsa.

d156x14

- Dzięki Solidarności staliście się Europejczykami nieodgrodzonymi „żelazną kurtyną” od możliwości i osiągnięć świata Zachodu. Wy młodzi, możecie dokonać kolejnej pokojowej rewolucji. Uwierzcie w siebie, nie siedźcie „na kanapie”, weźcie sprawy w swoje ręce, abyście byli w przyszłości dumni z tego, że wpłynęliście na bieg historii – podkreśla Lech Wałęsa w słowach skierowanych do młodych wyborców.

Oświadczenie kończy stanowczym apelem do wszystkich grup. "GŁOSUJCIE NA PRZEDSTAWICIELI OPOZYCJI TEGO SKORUMPOWANEGO RZĄDU LUDZI NIEKOMPETENTNYCH, NIEMORALNYCH, ŻĄDNYCH WŁADZY 1 PIENIĘDZY, DĄŻĄCYCH DO REALIZACJI WŁASNYCH INTERESÓW KOSZTEM PRZYSZŁOŚCI MIESZKAŃCÓW 1 OBYWATELI NASZEGO KRAJU" [pisownia oryginalna].

Co ciekawe oświadczenie aż trzykrotnie pojawiło się w mediach społecznościowych Lecha Wałęsy. Po raz pierwszy "Apel do Polaków" byłego prezydenta można było przeczytać na jego Twitterze w środę 4 września. W poniedziałek 9 września post z oświadczeniem został dwukrotnie opublikowany na jego Facebooku.

Wybory parlamentarne 2019 odbędą się w niedzielę 13 października. Głos w nich będą mogli oddać wszyscy obywatele Polski, którzy najpóźniej w w dniu wyborów ukończą 18. rok życia.

d156x14

Podziel się opinią

Share
d156x14
d156x14