Trwa ładowanie...

"Le Monde": marsz KOD - to była największa demonstracja od obalenia PRL-u

• "Le Monde": przebudzenie polskiego społeczeństwa
• "Na ulicach demonstrowało 240 tysięcy ludzi"
• Francuska gazeta pisze, że sobotnia demonstracja KOD była n"największa od obalenia PRL-u"

Share
"Le Monde": marsz KOD - to była największa demonstracja od obalenia PRL-u
Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d3lfu4m

Francuski dziennik "Le Monde" obszerny artykuł poświęca Polsce. Popołudniowa gazeta z jutrzejszą datą, zamieszcza na pierwszej stronie tytuł: "Polska: przebudzenie się społeczeństwa w obronie europejskich wartości".

Niemal na całej szpalcie drugiej strony drukowany jest artykuł o niedawnym marszu KOD-u w Warszawie. Dziennik podkreśla, że w sobotę na ulicach Warszawy demonstrowało 240 tysięcy ludzi protestując przeciwko, jak to ujęto, "zawłaszczeniu państwa" przez ultrakonserwatywną partię PiS znajdującą się u władzy od 2015 roku.

"Le Monde" zaznacza, że była to największa demonstracja w Polsce od czasu obalenia PRL-u i komunizmu. Według francuskiego dziennika, jest to świadectwo przebudzenia się drzemiącego od 1989-tego roku społeczeństwa polskiego. "Le Monde" obszernie cytuje wypowiedzi uczestników marszu mówiących o podziałach na lepszych i gorszych, o krytykowaniu przez władze Komisji Europejskiej i podkreśla, że dla większości Polaków Unia jest symbolem bezpieczeństwa i swobód obywatelskich.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3lfu4m

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lfu4m
d3lfu4m
Więcej tematów