Trwa ładowanie...

Ławrow o ataku na przystanek w Doniecku: to zbrodnia przeciwko ludzkości

Szef dyplomacji Rosji Siergiej Ławrow oświadczył, że ostrzał przystanku w Doniecku, w którym zginęło co najmniej siedem osób jest "zbrodnią przeciwko ludzkości". Dodał, że "partii wojny w Kijowie" nie powstrzymuje to, iż giną ludzie.
Share
Ławrow o ataku na przystanek w Doniecku: to zbrodnia przeciwko ludzkości
Źródło: AFP, Fot: VASILY MAXIMOV
d2wj119

- Oceniamy to, co się stało jako zbrodnię przeciwko ludzkości, jako jawną prowokację, której celem jest podkopanie wysiłków na rzecz pokojowego uregulowania kryzysu ukraińskiego - oświadczył Ławrow.

Według niego "staje się jasne, iż 'partii wojny' w Kijowie i jej zagranicznych opiekunów nie powstrzymują ofiary w ludziach".

Liczbę siedmiu ofiar śmiertelnych potwierdzili obserwatorzy OBWE, którzy pojechali na miejsce ostrzału w jednej z dzielnic Doniecka. - Zobaczyliśmy siedem ciał obok środka transportu, na który spadł pocisk - powiedział na briefingu w Kijowie wiceszef specjalnej misji obserwacyjnej OBWE na Ukrainie Alexander Hug. Zastrzegł, że misja na razie "nie poczyniła wniosków".

d2wj119

Według prokuratury obwodu donieckiego, która powołuje się na świadków, ciężarówka z moździerzem przeprowadziła ostrzał w dzielnicy Leninowskiej w Doniecku i odjechała w stronę centrum miasta.

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Łysenko również oświadczył, że ostrzał prowadzono "z moździerza, który jeździł po mieście. Łysenko oskarżył o ostrzał terrorystów; w ten sposób władze ukraińskie określają prorosyjskich separatystów. Łysenko zapewnił, że "miejsce tragedii znajduje się poza zasięgiem ukraińskiej artylerii takiego typu".

Pocisk uderzył w przystanek w Doniecku

d2wj119

Podziel się opinią

Share
d2wj119
d2wj119
Więcej tematów