Trwa ładowanie...
d44olr5

Laura Bush w warszawskiej synagodze

(Laura Bush WP/Maciej Macierzyński)
Laura Bush, żona przebywającego w Polsce z oficjalną wizytą prezydenta Stanów Zjednoczonych, odwiedziła w piątek warszawską synagogę im. Nożyków i spotkała się z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce.

d44olr5
d44olr5

Pierwszą damę Stanów Zjednoczonych powitały, śpiewając "Hewenu Szalom Alehem", dzieci ze szkoły prowadzonej w Warszawie przez Fundację Ronalda S. Laudera. Laura Bush otrzymała od nich także bukiet czerwonych róż i tradycyjne żydowskie chałki.

W imieniu społeczności żydowskiej panią Bush powitali rabin Warszawy i Łodzi Michael Schudrich, przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich Jerzy Kichler i przewodniczący gminy żydowskiej w Warszawie Piotr Kadelczyk.

(PAP/Andrzej Rybczyński)
Źródło: (PAP/Andrzej Rybczyński)

Kichler podczas powitania powiedział m.in., że wizyta w warszawskiej synagodze pierwszej damy Stanów Zjednoczonych to historyczny moment dla społeczności żydowskiej i dla Polski.

Wśród zaproszonych gości byli także m.in. ks. prof. Michał Czajkowski, kierownik Katedry Ekumenicznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, a także kilkanaście osób ze stowarzyszenia "Sprawiedliwi wśród narodów świata". (an)

d44olr5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44olr5
Więcej tematów