Trwa ładowanie...

Lasy Państwowe mają p.o. dyrektora. Józef Kubica z awansem

Józef Kubica został powołany na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora generalnego Lasów Państwowych. To dotychczasowy szef Regionalnej Dyrekcji LP Katowicach.
Share
Lasy Państwowe mają p.o. dyrektora. Józef Kubica z awansem
Lasy Państwowe mają p.o. dyrektora. Józef Kubica z awansemŹródło: East News, Fot: Jan Bielecki
d192ieh

"Dziś na stanowisko pełniącego obowiązki Dyrektora Generalnego Lasy Państwowe został powołany Pan Józef Kubica - obecny Dyrektor Regionalnej Dyrekcji LP w Katowicach" - napisał w piątek wieczorem w mediach społecznościowych wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka.

Kubica zastąpił odwołanego z funkcji w czwartek 8 kwietnia Andrzeja Koniecznego. Dotychczasowy dyrektor stracił stanowisko po tym, jak media podały, że kupił od LP 110-metrowy dom za 9,5 tys. złotych.

Pełniący obowiązki dyrektora generalnego Lasów Państwowych Józef Kubica jest absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a w LP pracuje od 1978 r. (m.in. w Nadleśnictwach Świerklaniec i Brynek).

d192ieh

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Warianty prof. Pyrcia. Nie wszystkie dobre

Józef Kubica od 2015 r. jest radnym Sejmiku Województwa Śląskiego i przewodniczy Komisji Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Andrzej Konieczny i dom za 9,5 tys. złotych

Decyzja o odwołaniu Andrzeja Koniecznego zapadła po tym, jak na jaw wyszło, że kupił on od Lasów Państwowych dom za jedyne 9,5 tysiąca złotych. Położoną na Podlasiu nieruchomość o powierzchni 110 metrów kwadratowych tuż po zakupie Konieczny miał przepisać na swojego syna, bo jak tłumaczył było to jego "wielkie marzenie".

O sprawie pod koniec marca poinformowała "Gazeta Wyborcza". Dziennik ustalił, że Konieczny skorzystał przy zakupie nieruchomości z 95 proc. bonifikaty, przysługującej leśnikom pracującym na terenie nadleśnictwa, w którym położone są wystawione na sprzedaż nieruchomości Lasów Państwowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d192ieh

Podziel się opinią

Share
d192ieh
d192ieh
Więcej tematów