Trwa ładowanie...

Kupił dom za 9,5 tys. Jest decyzja ws. dyrektora generalnego Lasów Państwowych

Wiceminister klimatu i środowiska poinformował w mediach społecznościowych, że zapadła decyzja o odwołaniu dyrektora regenerowany Lasów Państwowych Andrzeja Koniecznego. To pokłosie medialnych doniesień o tym że Konieczny kupił od LP 110-metrowy dom za 9,5 tys. złotych.
Share
Kupił dom za 9,5 tys. Jest decyzja ws. dyrektora generalnego Lasów Państwowych
Kupił dom za 9,5 tys. Jest decyzja ws. dyrektora generalnego Lasów PaństwowychŹródło: East News
d139yby

Dziś został odwołany Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny. Dziękuję Panu Dyrektorowi za wieloletnią pracę na rzecz polskich lasów" - napisał na Twitterze wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka, który pełni w rządzie funkcję pełnomocnika ds. leśnictwa i łowiectwa.

Andrzej Konieczny i dom za 9,5 tys. złotych

Decyzja o odwołaniu Andrzeja Koniecznego zapadła po tym, jak na jaw wyszło, że kupił on od Lasów Państwowych dom za jedyne 9,5 tysiąca złotych. Położoną na Podlasiu nieruchomość, jak pisał Onet, o powierzchni 110 metrów kwadratowych, tuż po zakupie Konieczny przepisał na swojego syna, bo jak tłumaczył było to jego "wielkie marzenie".

d139yby

O sprawie pod koniec marca poinformowała "Gazeta Wyborcza". Dziennik ustalił, że Konieczny skorzystał przy zakupie nieruchomości z 95 proc. bonifikaty, przysługującej leśnikom pracującym na terenie nadleśnictwa, w którym położone są wystawione na sprzedaż nieruchomości Lasów Państwowych. Były już dyrektor generalny LP, od wielu lat nie pracuje już na terenie województwa podlaskiego. Swoje zadania Konieczny od dawna wykonywał w Warszawie.

AstraZeneca. Doktor Cessak wymienił możliwe odczyny po szczepieniu

Jak poinformowała "GW", Ministerstwo Klimatu i Środowiska było już wcześniej informowane o sprawie Andrzeja Koniecznego. Z pisma z 4 marca wynika jednak, że wówczas urzędnicy resortu nie dopatrzyli się żadnych nieprawidłowości po jego stronie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d139yby

Podziel się opinią

Share
d139yby
d139yby
Więcej tematów