Trwa ładowanie...

"Łańcuch życia" na plaży. Chwile grozy w Sopocie

Chwile grozy na plaży w Sopocie. Ratownicy WOPR po otrzymaniu informacji o zaginięciu 4-letniej dziewczynki, która bawiła się nad brzegiem morza zdecydowali o natychmiastowym utworzeniu "łańcucha życia". Akcja ratunkowa zakończyła się szczęśliwie, bo dziewczynka odnalazła się chwilę później… na lądzie, 200 metrów dalej.

Share
"Łańcuch życia" na sopockiej plaży. Chwile grozy zakończone oklaskami
"Łańcuch życia" na sopockiej plaży. Chwile grozy zakończone oklaskami Źródło: Sopockie WOPR
d45ak22

Do zdarzenia doszło we wtorek na morskim kąpielisku w Sopocie. Tuż przed godziną 16 do sopockiego Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego wpłynęło zgłoszenie o zaginionej 4-letniej dziewczynce, która - zanim zniknęła z pola widzenia swoich rodziców - bawiła się przy brzegu plaży. Nie wykluczono, że dziecko weszło do morza.

Chwile grozy na plaży w Sopocie. Ratownicy wraz z ochotnikami utworzyli "łańcuch życia"

Stacjonujący na miejscu ratownicy niezwłocznie przystąpili do działania. Tworząc "łańcuch życia", wraz z plażującymi ochotnikami weszli do morza, trzymając się za ręce w celu przeczesania płytkiego dna Bałtyku wzdłuż brzegu.

d45ak22

ZOBACZ TEŻ: Polska straci pieniądze z UE? "To bardzo możliwe"

Jak poinformowało sopockie WOPR, do akcji zadysponowane zostały również trzy jednostki ratownicze w postaci łodzi, quada oraz samochodu.

d45ak22

"Łańcuch życia" na sopockim kąpielisku. Wszystko po to, by odnaleźć zaginioną 4-latkę

Dramatyczne poszukiwania małej dziewczynki trwały do momentu otrzymania przez ratowników komunikatu o tym, że 4-latka została odnaleziona na lądzie cała i zdrowa niespełna 200 metrów dalej. Zarówno ratownicy, jak i plażowicze nie kryli radości, a na kąpielisku rozbrzmiały gromkie brawa.

"Nie dopuście do tego, aby waszą pociechę, choć na chwilę stracić z oczu" - apelują sopoccy ratownicy WOPR. Jak podkreślają, przebywając na plaży z dzieckiem, zarówno w roli rodzica jak i opiekuna, należy zachować szczególną ostrożność. "Chwila nieuwagi może kosztować nasze pociechy zdrowie lub życie" - ostrzegają.

Warto również wspomnieć, że do podobnej sytuacji, także na sopockim kąpielisku, doszło w 2018 roku. Wówczas ratownicy wraz z plażowiczami tworząc "łańcuch życia" szukali w morzu 6-letniego chłopca, który szczęśliwie odnalazł się po dwóch godzinach, cztery kilometry dalej, aż w Gdańsku.

d45ak22

Źródło: WP Wiadomości/Sopockie WOPR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d45ak22

Podziel się opinią

Share
d45ak22
d45ak22
Więcej tematów