Trwa ładowanie...

"La Derniere Heure": największej bomby zamachowcy nie wzięli na lotnisko

• Ofiar w Brukseli mogło być więcej • Belgijska bulwarówka "La Derniere Heure": największy ładunek nie został zdetonowany • Jak podaje gazeta, korporacja miała przysłać za małą taksówkę i terroryści jedną bombę musieli zostawić w domu
Share
Belgowie oddają hołd ofiarom zamachów
Belgowie oddają hołd ofiarom zamachówŹródło: PAP/EPA, Fot: Olivier Hoslet
d1v9aja

Powołując się na bliżej niezidentyfikowane źródła, belgijska gazeta napisała, że trzej zamachowcy zamówili w radio taxi minivana, zapowiadając, że będą mieli ze sobą dużo bagaży. Okazało się jednak, że pod ich dom w dzielnicy Schaerbeek na północy Brukseli przyjechał zwykły samochód osobowy.

Do bagażnika taksówki nie zmieściły się wszystkie cztery walizki terrorystów, dlatego jedną musieli zostawić w domu.

Policja uważa, że właśnie w walizkach ukryte były bomby wypełnione m.in. gwoźdźmi i śrubami, które terroryści zdetonowali w hali odpraw brukselskiego lotniska, zabijając 12 osób. Eksplodowały dwie z nich. Walizka umieszczona na wózku trzeciego terrorysty nie wybuchła, a on sam opuścił lotnisko po zamachach i jest teraz poszukiwany przez policję.

d1v9aja

Pozostawiona w domu w dzielnicy Schaerbeek walizka, była największa ze wszystkich czterech przygotowanych przez terrorystów, stąd - uważa "DH". Mogła spowodować o wiele więcej ofiar śmiertelnych i strat niż dwie bomby, które eksplodowały.

"Co by się stało, gdyby wszystkie ładunki wybuchowe znalezione w dzielnicy Schaerbeek zostały zabrane na lotnisko w Zaventem?" - pyta retorycznie gazeta. Policja w żaden sposób nie skomentowała tych doniesień.

d1v9aja

Podziel się opinią

Share
d1v9aja
d1v9aja
Więcej tematów