Trwa ładowanie...
d1071is

"L'Osservatore Romano" o wizycie papieża w Polsce

• Papież Franciszek przywiózł ze sobą do Polski "księgę miłosierdzia”
• Tak podsumowuje papieską wizytę w naszym kraju watykański dziennik "L'Osservatore Romano”, opierając się słowach ojca świętego wypowiedzianych w sanktuariach świadków Bożego Miłosierdzia - siostry Faustyny Kowalskiej i Jana Pawła II
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"L'Osservatore Romano" o wizycie papieża w Polsce
(PAP, Fot: Paweł Supernak)
d1071is

Autor komentarza, naczelny redaktor watykańskiego dziennika Giovanni Maria Vian, odnotowuje, że proste gesty i słowa papieża Franciszka w Polsce "podbiły serca bardzo wielu osób, nie tylko młodych ludzi, zgromadzonych na światowych dniach w Krakowie”. Zdaniem autora, serdeczne przyjęcie papieża i jego orędzia zadało kłam pesymistycznym prognozom, jakie pojawiły się w wielu mediach przed wizytą”.

Rocznica Chrztu Polski, wspomnienie Zagłady i światowe spotkanie młodzieży splotły się na tej trasie dzięki wyraźnemu wspólnemu motywowi: motywowi miłosierdzia, pisze Vian. Ten motyw przewodni, dodaje naczelny dziennika Watykanu, ukazał się podczas Drogi Krzyżowej, w której udział wzięło ponad 600 tysięcy młodych ludzi, a następnie podczas odwiedzin miejsc, w których oddawana jest cześć Faustynie Kowalskiej i Karolowi Wojtyle, dwojgu wielkim świadkom miłosierdzia.

d1071is

Podziel się opinią

Share

d1071is

d1071is
Więcej tematów