Trwa ładowanie...
d4e95qp
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
+6

"L'Osservatore Romano" o wizycie papieża w Polsce

• Papież Franciszek przywiózł ze sobą do Polski "księgę miłosierdzia”
• Tak podsumowuje papieską wizytę w naszym kraju watykański dziennik "L'Osservatore Romano”, opierając się słowach ojca świętego wypowiedzianych w sanktuariach świadków Bożego Miłosierdzia - siostry Faustyny Kowalskiej i Jana Pawła II
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"L'Osservatore Romano" o wizycie papieża w Polsce
(PAP, Fot: Paweł Supernak)
d4e95qp

Autor komentarza, naczelny redaktor watykańskiego dziennika Giovanni Maria Vian, odnotowuje, że proste gesty i słowa papieża Franciszka w Polsce "podbiły serca bardzo wielu osób, nie tylko młodych ludzi, zgromadzonych na światowych dniach w Krakowie”. Zdaniem autora, serdeczne przyjęcie papieża i jego orędzia zadało kłam pesymistycznym prognozom, jakie pojawiły się w wielu mediach przed wizytą”.

Rocznica Chrztu Polski, wspomnienie Zagłady i światowe spotkanie młodzieży splotły się na tej trasie dzięki wyraźnemu wspólnemu motywowi: motywowi miłosierdzia, pisze Vian. Ten motyw przewodni, dodaje naczelny dziennika Watykanu, ukazał się podczas Drogi Krzyżowej, w której udział wzięło ponad 600 tysięcy młodych ludzi, a następnie podczas odwiedzin miejsc, w których oddawana jest cześć Faustynie Kowalskiej i Karolowi Wojtyle, dwojgu wielkim świadkom miłosierdzia.

d4e95qp

Podziel się opinią

Share

d4e95qp

d4e95qp
Więcej tematów