Trwa ładowanie...
d3hh4ob

"Kwinto" w rękach "Łowców cieni". Jest podejrzany o dwie próby zabójstwa

"Łowcy cieni" z CBŚP i policyjni antyterroryści zatrzymali w Świdnicy 33-letniego Dariusza N. pseud. "Kwinto". Jest on podejrzany m.in. o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym i dwie próby zabójstwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Kwinto" w rękach "Łowców cieni". Jest podejrzany o dwie próby zabójstwa
(Policja)
d3hh4ob

Mężczyzna ukrywał się od 2015 roku. Był poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania i dwóch listów gończych.

Z policyjnych ustaleń wynikało, że "Kwinto" może przebywać w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Policjanci zorganizowali zasadzkę. W związku z tym, że N. mógł mieć broń, funkcjonariusze poprosili o wsparcie opolskich antyterrorystów.

- Dariusz N. został zatrzymany w jednym z centrów handlowych w Świdnicy. Po tym został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubinie - powiedział PAP komisarz Rafał Szymański z zespołu prasowego Centralnego Biura Śledczego Policji.

Co mu się zarzuca?

Jak poinformował, mężczyzna jest podejrzewany o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Grupa ta działała na Dolnym Śląsku od 2006 roku.

d3hh4ob

- 33-latek na swoim koncie ma obrót narkotykami, wymuszenia rozbójnicze, pobicia i niszczenie mienia. Oprócz tego dwukrotnie brał udział w napadach z bronią w ręku, gdzie została ranna jedna osoba - powiedział Szymański.

- Jego kartotekę mogą uzupełnić liczne bójki i pobicia z użyciem siekier, noży i maczet - podkreślił.

Decyzją sądu "Kwinto" został aresztowany.

d3hh4ob

Podziel się opinią

Share

d3hh4ob

d3hh4ob
Więcej tematów