Trwa ładowanie...

Kwaśniewski w szpitalu. Wielki nieobecny konwencji Lewicy

W sobotę w Będzinie odbyła się konwencja wyborcza Lewicy. Zabrakło na niej Aleksandra Kwaśniewskiego. Były prezydent zmaga się z problemami zdrowotnymi. - Musi udać się na kolejny zabieg - poinformował ze sceny Marek Kacprzak, rzecznik prasowy Lewicy.

Kwaśniewski w szpitalu. Wielki nieobecny konwencji LewicyKwaśniewski w szpitalu. Wielki nieobecny konwencji LewicyŹródło: Licencjodawca, fot: AKPA
d2t4ptc
d2t4ptc

Wszystkie informacje o wyborach 2023 znajdziesz TUTAJ.

- Z całego serca go powitajcie - mówił Marek Kacprzak do zgromadzonych na konwencji wyborczej Lewicy, zapowiadając nagranie z udziałem Aleksandra Kwaśniewskiego, a tłum zaczął skandować "Olek, Olek". Były prezydent nie pojawił się w Będzinie ze względu na problemy zdrowotne i konieczność poddania się zabiegowi.

Kwaśniewski w szpitalu. Wielki nieobecny konwencji Lewicy

- Panie prezydencie, drogi Aleksandrze. Byłeś najlepszym prezydentem w naszym kraju. Wiem, że jesteś w szpitalu, bo rozmawiamy często. Naprawdę życzymy ci zdrowia. Chcieliśmy, żebyś prowadził nas bezpośrednio, ale wiemy, że prowadzisz nas nawet stamtąd. Bo chcemy takiego przywództwa - w ten sposób do byłej głowy państwa zwrócił się Włodzimierz Czarzasty, jeden z liderów Lewicy.

Kwaśniewski przemówił jednak do zgromadzonych w Będzinie. Były prezydent nagrał wideo, które wyświetlono na telebimie. - Zawsze głosowałem na Lewicę. Cztery lata temu głosowałem na Nową Lewicę i mogę powiedzieć, że to była udana inwestycja. Że przez cztery lata formacja musiała przejść wiele progów, pokazała, że jest Polsce i polskiej demokracji bardzo potrzebna - powiedział były polityk SLD.

d2t4ptc

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Sprawdzamy Wybory". Koniec z Bizancjum w TVP. Wiadomo, co politycy zrobią z mediami publicznymi po wyborach

Była głowa państwa przekonywała, że Lewica po wyborach może stworzyć wspólny rząd, który przejmie władzę z rąk Prawa i Sprawiedliwości. - Głos oddany na kandydatów Lewicy, to głos oddany na nadzieję, że Polska może wyjść z tego zakrętu, w którym jesteśmy przez osiem lat rządów PiS-u. Polsce potrzebna jest koalicja, która zostanie stworzona przez partie dzisiejszej demokratycznej opozycji, ale w której ważną rolę odgrywać będzie Lewica - skomentował Kwaśniewski.

Kwaśniewski mówił też o tym, że "Lewica jest gwarantem praw kobiet, jest gwarantem świeckiego państwa". - Jest gwarantem, że osiągniemy zdecydowany postęp w usługach publicznych, w dobrej edukacji, w lepszej ochronie zdrowia, w rozwiązywaniu problemów ludzi niepełnosprawnych i seniorów, w budowaniu żłobków i przedszkoli, tak żeby rzeczywiście rodziny mogły się rozwijać bez obawy o swoje kariery zawodowe - powiedział w udostępnionym nagraniu były prezydent.

d2t4ptc

Były prezydent zwrócił się do osób, które w przeszłości nie głosowały na Lewicę. Poprosił je, by zajrzały do programu wyborczego partii. - Jeśli spojrzycie na programy, jeśli spojrzycie na ludzi, jeśli ocenicie ich konsekwencję i wiarygodność, to przekonacie się, że głos na Lewicę nie będzie zmarnowany. Że on stworzy szansę, aby to, o czym oni mówią, stało się rzeczywistością. Apeluję - zagłosujmy na kandydatki, kandydatów Lewicy. To będą dobrze zainwestowane głosy. To będzie pewność, że ten program, o którym Lewica mówi, będzie rzeczywistością - podsumował polityk.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2t4ptc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t4ptc
Więcej tematów