Trwa ładowanie...
d4l08wv

Kwaśniewski: nasz świat nie jest już bezpieczny

Prezydent Aleksander Kwaśniewski, który uczestniczył w obradach 32 Światowego Forum Gospodarczego, zakończył w niedzielę wizytę w Nowym Jorku spotkaniem z Polonią i konferencją prasową.

Share
d4l08wv

Prezydent Kwaśniewski podkreślił, że do tej pory w Davos nie mówiło się o biedzie, ale duch optymizmu z Davos runął wraz z wieżami World Trade Center, uświadamiając nam, że nasz świat nie jest już bezpieczny.

Dyskutowaliśmy, co zrobić, aby nie było wielkiej różnicy między bogatymi i biednymi i jak zapobiec rozwojowi fundamentalizmu - powiedział Aleksander Kwaśniewski.

Pytany o rozmowy z przedstawicielami Time Warner i Siemensa Aleksander Kwaśniewski powiedział, że dotyczyły one możliwości inwestowania w Polsce.

Podczas spotkania z nowojorską Polonią prezydent Kwaśniewski wręczył odznaczenia pracownikom "Nowego Dziennika".

d4l08wv

Prezydent wziął także udział w uroczystości zorganizowanej w polskim Konsulacie Generalnym w Nowym Jorku, podczas której władze Florydy przekazały na ręce prezydenta obraz Georga Pencza, XVI-wiecznego malarza i grafika niemieckiego, ucznia Duerera.

Obraz pochodzący ze zbiorów Muzeum Narodowego został wywieziony z Polski podczas II wojny światowej. Obecnie powróci do zbiorów Muzeum.

Prezydent Kwaśniewski spotkał się także z rodzinami obywateli polskich, którzy stali się ofiarami zamachu terrorystycznego 11 września 2001 roku w World Trade Center.

Kwaśniewski spotkał się ponadto z prezydentem Macedonii Borysem Trajkovskim. Głównym tematem rozmowy była sytuacja w rejonie Bałkanów. Polski prezydent przyjął zaproszenie do złożenia oficjalnej wizyty w Macedonii. (and)

d4l08wv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l08wv
d4l08wv
Więcej tematów