Trwa ładowanie...
d1jg037

Kwarantanna po powrocie z zagranicy. Czy rząd wprowadzi obowiązkową kwarantannę?

Koronawirus w Polsce. W ostatnich dniach sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju nie wygląda najlepiej. Z dnia na dzień liczba nowych przypadków koronawirusa wzrasta. W 19 powiatach wprowadzono już nowe obostrzenia. Czy powróci też kwarantanna po powrocie z zagranicy?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kwarantanna po powrocie z zagranicy. Czy po powrocie z wakacji musimy odbyć obowiązkową kwarantannę?
Kwarantanna po powrocie z zagranicy. Czy po powrocie z wakacji musimy odbyć obowiązkową kwarantannę? (Pixabay)
d1jg037

Kwarantanna po powrocie z zagranicy. Czy po powrocie z wakacji czeka nas obowiązkowa kwarantanna?

Osoby, które wybrały się na zagraniczne wakacje lub dopiero planują urlop za granicą, zastanawiają się, czy po powrocie do kraju będą musiały odbyć obowiązkową, 14-dniową kwarantannę.

Na razie nie wprowadzono jeszcze ponownie kwarantanny po powrocie z zagranicy. Rzecznik rządu Piotr Müller, który kilka dni temu był gościem programu "Kwadrans polityczny" w TVP 1, powiedział: "W tej chwili przesłanek do jej wprowadzenia nie widzimy". Podobnie minister zdrowia Łukasz Szumowski w swoich wypowiedziach dotyczący obostrzeń, wspominał, że kwarantanna po powrocie z zagranicy na razie nie zostanie wprowadzona.

d1jg037

Niemniej nie jest wykluczone wprowadzenie obowiązkowej kwarantanny po powrocie z zagranicy. Rząd zapowiedział jednak, że jeśli taka decyzja zostanie podjęta, to Polacy zostaną poinformowani co najmniej 7 dni wcześniej przed wprowadzeniem obowiązku odbycia kwarantanny. Na pewno tego typu obostrzenia nie zostaną wprowadzone z dnia na dzień.

Koronawirus na weselach. Wirusolog Tomasz Dzieciątkowski: zezwolenie na organizację było błędem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jg037

Podziel się opinią

Share
d1jg037
d1jg037