Trwa ładowanie...

Kwarantanna dla powracających z zagranicy. Czy będzie obowiązkowa? W nowym rozporządzeniu są zapisy o kwarantannie

Kwarantanna dla powracających z zagranicy. Tysiące turystów obawia się, że po powrocie do kraju będą musieli odbyć obowiązkową kwarantannę. W nowym rozporządzeniu są zapisy o kwarantannie.

Share
Kwarantanna dla powracających z zagranicy. Czy będzie obowiązkowa? W nowym rozporządzeniu są zapisy o kwarantannieŹródło: Istock
d4hcw5u

Kwarantanna dla powracających z zagranicy. Czy będzie obowiązkowa?

Wielu turystów, którzy wyjechali na zagraniczne urlopy obawia się, że po powrocie do Polski będzie musiała przejść obowiązkową kwarantannę. Rząd zapowiedział, że decyzję o jej wprowadzeniu ogłosi na co najmniej 7 dni przed jej wejściem w życie. Póki co taka decyzja nie zapadła, ale nikt z rządzących kategorycznie nie wykluczył, że w przyszłości może obowiązywać.

W nowym rozporządzeniu rządu znalazły się zapisy o podziale Polski na trzy strefy: czerwoną, żółtą i zieloną. W dwóch pierwszych znalazło się dziewiętnaście powiatów, w których przywrócono część obostrzeń. W rozporządzeniu zawarto także zapisy dotyczące obowiązkowej kwarantanny dla powracających z zagranicy.

Kwarantanna dla powracających z zagranicy. Ważne zapisy w rozporządzeniu

Zgodnie z rozporządzeniem, obowiązkowa kwarantanna dla powracających z zagranicy dotyczy osób, które podróżują do Polski pociągiem. Minister Łukasz Szumowski w medialnych wypowiedziach deklarował, że kwarantanna dla powracających z zagranicy nie zostanie wprowadzona, a Polacy będą sprawdzani testami na lotniskach.

d4hcw5u

Z uwagi na sytuację epidemiczną skreślono Czarnogórę z listy państw po przylocie, z których nie ma obowiązku odbycia obowiązkowej kwarantanny, a dodano w tym zakresie Królestwo Marokańskie, Królestwo Tajlandii, Republikę Tunezyjską i Związek Australijski.

Kwarantanna dla powracających z zagranicy. Obowiązkowa dla obywateli państw spoza UE

Obywatele państw spoza UE, którzy do Polski zdecydują się przyjechać, będą musieli się poddać obowiązkowej kwarantannie. To samo dotyczy wszystkich osób z nimi mieszkających. Kwarantanna potrwa 14 dni, ale może zostać skrócona, jeżeli wynik testu na obecność koronawirusa okaże się negatywny.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia zapowiada policyjne kontrole na weselach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4hcw5u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hcw5u
Więcej tematów