Trwa ładowanie...
d3wwyr0

Kuwejt: zakaz wjazdu dla al-Dżaziry

W Kuwejcie zamknięto tamtejsze biura katarskiej telewizji satelitarnej al-Dżazira, zarzucając jej brak obiektywizmu w relacjach, dotyczących rejonu Zatoki Perskiej.

d3wwyr0
d3wwyr0

"Przyczyną jest brak profesjonalizmu i neutralności w traktowaniu spraw związanych z Kuwejtem" - powiedział agencji Reuters przedstawiciel kuwejckich władz. Jednocześnie zapewnił, że Kuwejt wierzy w takie wartości jak demokracja i wolność.

Al-Dżazira potwierdziła, że została w niedzielę poinformowana o tej decyzji przez kuwejckie Ministerstwo do spraw Informacji.

Katarska telewizja al-Dżazira jest jedną z najbardziej popularnych arabskich stacji telewizyjnych na świecie. Rozgłos zyskała podczas amerykańskiej operacji antyterrorystycznej w Afganistanie, kiedy emitowała kasety z nagranymi oświadczeniami saudyjskiego terrorysty Osamy bin Ladena i innych przedstawicieli al-Qaedy.

Korespondenci al-Dżaziry zostali wydaleni z kilku arabskich krajów za jej agresywne relacje, które są rzadkością w rejonie, gdzie większość środków masowego przekazu jest kontrolowane przez państwo. (reb)

d3wwyr0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wwyr0
Więcej tematów