Trwa ładowanie...
d14zxch
d14zxch
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
dorn

Kuśmierczak nowym szefem Straży Granicznej

Płk Mirosław Kuśmierczak jest nowym komendantem głównym Straży Granicznej. Powołał go premier na wniosek szefa MSWiA Ludwika Dorna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d14zxch

Płk Kuśmierczak był już w Straży Granicznej m.in. szefem biura ochrony granicy, a także biura spraw wewnętrznych.

Rola straży granicznej w systemie bezpieczeństwa wewnętrznego Polski powinna wzrosnąć - zapowiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Ludwik Dorn, prezentując w czwartek nowego komendanta głównego straży granicznej płk. Mirosława Kuśmierczaka.

Dorn spodziewa się, że - o ile uda się przeprowadzić odpowiednie zmiany legislacyjne - funkcjonariusze straży granicznej będą mogli bardziej wspierać policję na terytorium Polski. W rozmowie z dziennikarzami powiedział nawet o "wprowadzeniu elementu zdrowej konkurencji" między oboma formacjami.

Dorn mówił, że po uzyskaniu przez Polskę członkostwa w Unii Europejskiej rola i zadania straży granicznej powinny zostać zredefiniowane.

d14zxch

Podziel się opinią

Share

d14zxch

d14zxch
Więcej tematów