Trwa ładowanie...

Kurzętnik. Wyniki sekcji zwłok 13-latki z domu dziecka w Pacółtowie

Znane są wyniki sekcji zwłok 13-letniej dziewczynki, która uciekła z domu dziecka w Pacółtowie. Jej ciało znaleziono w strumyku w Kurzętniku. Prawdopodobną przyczyną śmierci było wychłodzenie. Wykluczono utonięcie oraz wpływ osób trzecich.

Share
Kurzętnik. Wyniki sekcji zwłok 13-latki z domu dziecka w Pacółtowie
Kurzętnik. Wyniki sekcji zwłok 13-latki z domu dziecka w PacółtowieŹródło: Flickr, Fot: Daniel Fabrykiewicz
dm2ukug

Na ciało dziewczynki w strumyku w Kurzętniku (woj. warmińsko-mazurskie) natchnął się w piątek rano przechodzień. Okazało się, że zmarła to 13-latka, która była podopieczną domu dziecka w Pacółtowie. Placówka jest oddalona od Kurzętnika o ok. 6 km. Nastolatka zaginęła w czwartek wieczorem. Od tego czasu trwały jej poszukiwania.

Kurzętnik. Znaleziono ciało 13 -latki

W trakcje oględzin wykluczono udział osób trzecich, które mogłyby się przyczynić do śmierci dziewczynki. Ustalenia te potwierdziła sekcja zwłok - informuje portal pomorska.pl. Wykluczono również utonięcie. Według biegłych 13-latka najprawdopodobniej zmarła z powodu wychłodzenia organizmu.

dm2ukug

Na razie nie ma wyników badań, czy nastolatka w chwili śmierci była pod wpływem alkoholu, narkotyków czy środków psychotropowych. Śledztwo ws. sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci wszczęła prokuratura w Nowym Mieście Lubawskim.

Pacółtowo. Jak nastolatka opuściła dom dziecka?

Trwa ustalanie, w jaki sposób dziewczynka opuściła dom dziecka i co robiła do momentu śmierci. Prokuratura sprawdzi również czy mogło dojść do nieprawidłowości w tej sprawie ze strony personelu placówki w Pacółtowie. Pierwsze osoby zostały już przesłuchane.

Powrót do szkół. Bartosz Arłukowicz: to może być tragiczne

Źródło: pomorska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dm2ukug

Podziel się opinią

Share
dm2ukug
dm2ukug
Więcej tematów