Trwa ładowanie...
d1ukwlj

Kurs samoobrony dla pracowników MOPR w Zabrzu

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu (woj. śląskie) rozpoczęli we wtorek kurs samoobrony. To reakcja na coraz częstsze przypadki agresywnych zachowań podopiecznych ośrodków pomocy społecznej.
Share
Kurs samoobrony dla pracowników MOPR w Zabrzu
Źródło: gliwice.eu
d1ukwlj

- W naszej pracy coraz częściej spotykamy się z osobami, które wykazują postawy roszczeniowe i są agresywne. Po wstrząsających napadach i pobiciach pracowników ośrodków pomocy społecznej, na przykład w Chorzowie czy Makowie (pod Skierniewicami; zginęły tam dwie pracownice podpalone przez jednego z podopiecznych - PAP), postanowiliśmy także u nas zorganizować kurs samoobrony - powiedział przewodniczący inicjującej przedsięwzięcie zakładowej Solidarności Łukasz Merta.

Do udziału w szkoleniu, które rozpoczęło się we wtorek, zgłosiło się prawie czterdzieści osób. Prowadzone przez straż miejską bezpłatne zajęcia będą się odbywać w dwóch grupach, przez pięć tygodni, po dwa razy w tygodniu.

Merta podkreślił, że pracownicy zabrzańskiego ośrodka pozytywnie oceniają inicjatywę i wykazują duże zainteresowanie. - Także u nas zdarzają się sytuacje, w których ktoś zachowuje się agresywnie, choć najczęściej jest to agresja słowna. Musimy jednak wiedzieć, jak reagować - dodał związkowiec.

W tym roku szkolenia z samoobrony dla pracowników ośrodków pomocy społecznej organizowane były m.in. w Łodzi.

d1ukwlj

Podziel się opinią

Share
d1ukwlj
d1ukwlj
Więcej tematów