Trwa ładowanie...
dr8ic0b

Kurier przywłaszczył sobie 40 tys. zł. Złapali go po kilku miesiącach

29-letni kurier z powiatu zamojskiego (woj. lubelskie) przewłaszczył sobie w sumie 40 tys. zł. Opracował bardzo sprytny sposób, który dopiero po kilku miesiącach odkryła firma, dla której mężczyzna pracował. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nieuczciwy kurier przywłaszczył sobie 40 tys. zł. od osób, którym dostarczał przesyłki
Nieuczciwy kurier przywłaszczył sobie 40 tys. zł. od osób, którym dostarczał przesyłki (iStock.com)
dr8ic0b

Proceder nieuczciwego kuriera polegał na tym, że doręczał odbiorcom paczki i pobierał za nie pieniądze, które następnie chował do własnej kieszeni. Następnie oznaczał w systemie informatycznym firmy, że przesyłka nie została doręczona. Żeby wszystko nie wyszło na jaw, listy przewozowe z rzekomo nieodebranych paczek naklejał na puste pudełka, które następnie wracały do magazynu firmy kurierskiej. Trwało to kilka miesięcy, aż zorientował się w tym jego pracodawca i to on właśnie powiadomił o wszystkim policję w Zamościu. Do tego momentu kurier zdążył sobie przywłaszczyć ok. 40 tys. zł.

W międzyczasie złożył on również zawiadomienia na policję w Hrubieszowie (woj. lubelskie) o tym, że rzekomo pieniądze pochodzące od odbiorców przesyłek zostały mu skradzione. Policjanci ustalili jednak, że to nieprawda, a kurier wszystko sobie zmyślił, żeby ukryć swoje oszustwo.

dr8ic0b

- Mężczyzna, po przedstawieniu mu zarzutów, został zwolniony do domu i będzie odpowiadał z wolnej stopy - powiedziała w środę Wirtualnej Polsce asp. Dorota Krukowska - Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Policja nie ujawnia nazwy firmy, dla której pracował kurier. Za przywłaszczenie pieniędzy grozi mu do 5 lat więzienia. Dodatkowo może on jeszcze dostać 2 lata za składanie fałszywych zeznań.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Padło pytanie o testy. Profesor: "kompletna ruina służby zdrowia"

dr8ic0b

Podziel się opinią

Share
dr8ic0b
dr8ic0b
Więcej tematów