Trwa ładowanie...
d2iox9w

Kurczuk wnioskuje o odwołanie Hojarskiej

Przewodniczący Komisji Sprawiedliwości Grzegorz Kurczuk z SLD zgłosił we wtorek wniosek o odwołanie Danuty Hojarskiej z Samoobrony z funkcji wiceszefowej tej komisji.

d2iox9w

Komisja ma zająć się tym wnioskiem jeszcze we wtorek.

W głosowaniu nad wnioskiem o odwołanie Hojarskiej posłów Sojuszu z Komisji Sprawiedliwości będzie obowiązywała dyscyplina - poinformował Marek Wikiński.

Poparcie dla wniosku o odwołanie Hojarskiej z funkcji wiceszefowej komisji zapowiedzieli już przedstawiciele Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Sama Hojarska powtórzyła, że nie ma zamiaru ustąpić z funkcji wiceprzewodniczącej komisji. Nie widzę powodu, by podawać się do dymisji. Nie złamałam prawa. Uważam, że jestem niewinna - oświadczyła.

d2iox9w

Posłanka Samoobrony odpowiada przed sądem w Elblągu za fałszowanie przepustek na widzenia w areszcie ze swym synem. W związku z tym, że nie odbierała awizowanych wezwań na rozprawy, sąd zwrócił się do Sejmu o zgodę na jej aresztowanie. Ponadto Hojarska uczestniczyła w zeszłym tygodniu w okupacji gmachu ministerstwa rolnictwa. Po tym zdarzeniu pojawiły się informacje o wniosku o jej odwołanie. (an)

d2iox9w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iox9w
Więcej tematów