Trwa ładowanie...

Kupował koty w internecie. Służyły za żywą przynętę

Na 10 miesięcy więzienia skazał szkocki sąd mężczyznę, który znęcał się nad zwierzętami w wyjątkowo nieludzki sposób. Mark Cuthbert kupował przez internet koty, które służyły za żywą przynętę dla jego psów. 42-latek trenował je do nielegalnych walk.

Share
Kupował koty w internecie. Służyły za żywą przynętę
Źródło: 123RF
d363kch

Inspektorzy SPCA (organizacji ds. przeciwdziałania okrucieństwu wobec zwierząt) podczas przeszukania mieszkania Cuthberta znaleźli zdjęcia i filmy z martwymi kotami, borsukami i lisami.

Zwierzęta padały ofiarami jego psów, które trenował do nielegalnych walk. Wszystko wskazuje na to, że 42-latek kupował koty za pośrednictwem sieci. Sprzedawcy byli przekonani, że trafią one w dobre ręce.

Kupował koty w internecie. Służyły za żywą przynętę

Poza wyrokiem 10 miesięcy więzienia, mężczyźnie zakazano posiadania zwierząt przez 10 lat. Odebrano mu też psy - dwa dorosłe teriery i jednego szczeniaka. Starsze zwierzęta miały na ciele liczne ślady walk.

d363kch

Śledczy SPCA stwierdził, że Cuthbert to jedna z najbardziej "zdeprawowanych" osób, z którą miał do czynienia. Na filmach pochodzących z jego urządzeń widać, jak należące do niego psy rozszarpują żywe zwierzęta.

Wiele z kotów, które zginęły w ten sposób Cuthbert kupił za pośrednictwem popularnego portalu ogłoszeniowego. Inspektorzy apelują do sprzedawców, by dokładnie sprawdzali, dokąd trafią ich pupile.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d363kch

Podziel się opinią

Share
d363kch
d363kch
Więcej tematów