Trwa ładowanie...

Kultura na Świebodzkim. Na gości czekają seanse filmowe, spektakle i koncerty

Dworzec Świebodzki zmienia swoje oblicze. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zarządców Kolei Państwowych, stanie się on ważnym punktem na kulturalnej mapie Wrocławia. Przynajmniej przez najbliższych kilkanaście dni.

Share
Kultura na Świebodzkim. Na gości czekają seanse filmowe, spektakle i koncerty
Źródło: facebook.com/swiebodzkitargkultury
d2m8it0

Podczas lipcowej konferencji prasowej dyrektorzy i członkowie zarządu PKP S.A. podkreślali, że wrocławski Dworzec Świebodzki przestanie być nieco zapomnianym miejscem na mapie miasta. Byli zgodni, że dzięki swojej lokalizacji stanie się on jednym z ważnych miejsc dla wrocławian. Koncepcja modernizacji dworca i pl. Orląt Lwowskich zakłada, że do 2017 r. powstanie tam zabudowa o przeznaczeniu biurowym, mieszkaniowym i kulturalno-rozrywkowym.

Bartłomiej Sarna, rzecznik PKP S.A., podkreślał, że po przejęciu kontroli nad targowiskiem na Dworcu Świebodzkim przez Kolej, miejsce to będzie bogatsze o różnego rodzaju wydarzenia kulturalne.

d2m8it0

Pierwsze z nich rusza już w czwartek, 21 sierpnia. Przez trzy dni tygodnia - czwartek, piątek i sobotę - do 6 września na dworcu odbywać się będą projekcje filmowe, spektakle, koncerty oraz wykłady. Wszystko w ramach projektu Świebodzki Targ Kultury. Do współpracy przy wydarzeniu PKP zaprosiła znane instytucje kultury, m.in. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, Muzeum Architektury, Wrocławski Bazar Smakoszy czy Festiwal Kolorów.

Świebodzki Targ Kultury ma być zaczątkiem współpracy z instytucjami kulturalnymi i próbą zainteresowania ich lokalizacją, jaką jest Dworzec Świebodzki. Wiadome jest już, że w budynku dworca odbędzie się kilka wydarzeń w ramach październikowego Avant Art Festival. O planach długofalowych na wykorzystanie tej lokalizacji zarządcy Kolei na razie nie mówią.

Czwartki na Świebodzkim Targu Kultury poświęcone będą rowerzystom i rowerom. Na przybyłych czeka Pogotowie Rowerowe oraz liczne warsztaty prowadzone przez fachowców, na których będzie można dowiedzieć się np. jak efektownie pomalować rower ze stalową ramą. W czwartkowe wieczory odbywać się będzie kino plenerowe, podczas którego pokazywane będą projekcje związane ze środowiskiem rowerowym.

Piątki dadzą widzom sporą dawkę kultury na Świebodzkim. W te dni zaplanowane są spektakle, koncerty oraz pokazy kina plenerowego. W najbliższy piątek, 22 sierpnia, organizatorzy zapraszają na improwizowany spektakl "100% niewiadome", po którym odbędzie się koncert grupy Young Stadium Club. Kulturalny wieczór zakończy projekcja filmu "Holy Motors". 5 września odbędzie się zaś premiera przedstawienia "4:50 ze Świebodzkiego", napisanego specjalnie na Świebodzki Targ Kultury.

d2m8it0

Soboty upływać będą pod znakiem urozmaiconej rozrywki. Przez trzy tygodnie trwania ŚTK odbywać się będzie Wrocławski Bazar Smakoszy oraz liczne warsztaty i zabawy dla najmłodszych. Będą także koncerty i przedstawienia, a 30 sierpnia organizatorzy zapraszają od godz. 16:00 na Festiwal Kolorów.

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą na terenie Dworca Świebodzkiego i peronów dworcowych. Szczegółowy program Targu znajduje się na stronie imprezy na Facebooku.

d2m8it0

Podziel się opinią

Share
d2m8it0
d2m8it0
Więcej tematów