Trwa ładowanie...
d3y32gc

Kukiz'15 w drodze do Brukseli. Znamy pierwsze nazwiska

Stanisław Tyszka ma otwierać warszawską listę kandydatów Kukiz'15 do Parlamentu Europejskiego. Ruch zawiadomił już PKW o utworzeniu komitetu. Wśród osób, które wystartują w wyborach jest kilku posłów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Tyszka ma otwierać europarlamentarną listę Kukiz'15 w Warszawie
Stanisław Tyszka ma otwierać europarlamentarną listę Kukiz'15 w Warszawie (East News, Fot: Jan Bielecki)
d3y32gc

Jak donosi reporter RMF FM, Warszawę na Brukselę chciałoby zamienić więcej posłów ruchu Kukiz'15. Poza wicemarszałkiem Sejmu Stanisławem Tyszką, ma to być Piotr Apel.

Poseł pochodzący z województwa łódzkiego ma duże szanse na jedynkę na Dolnym Śląsku. Na Śląsku z kolei listę ma otworzyć poseł z Krakowa Grzegorz Długi. W okręgu małopolsko-świętokrzyskim jedynkę prawdopodobnie otrzyma Paweł Kukiz-Szczuciński. To psychiatra i pediatra, a prywatnie mąż kuzynki Pawła Kukiza, uchodzi też za jedną z ważniejszych osób w jego otoczeniu. Kukiz-Szczuciński był w tej kadencji kandydatem ruchu na Rzecznika Praw Dziecka.

Co z nazwą komitety?

d3y32gc

Ostateczny kształt list ma zostać jeszcze zatwierdzony przez Pawła Kukiza. Niewykluczone, że znajdą się na nich działacze Prawicy RP Marka Jurka. W porozumieniu przekszkadza jednak nazwa komitetu.

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, w ostatni piątek lutego odbyły się rozmowy koalicyjne, na których Kukiz zaproponował, by komitet nosił nazwę "Kukiz'15 - Europa Ojczyzn". Teraz chce startować pod szyldem "Kukiz'15".

Zobacz także: "Tłit". Paweł Kukiz gościem Marka Kacprzaka

Nazwisko Stanisława Tyszki w kontekście eurowyborów pada nie po raz pierwszy. Paweł Kukiz został zapytany o jego kandydaturę w programie "Tłit". - Z całą pewnością się nadaje - powiedział o wicemarszałku Sejmu.

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj też: Kukiz'15 w międzynarodowej koalicji do europarlamentu
Paweł Kukiz: Koalicja Liroy obok Kai Godek to lekka schizofrenia

d3y32gc

Podziel się opinią

Share
d3y32gc
d3y32gc
Więcej tematów