Trwa ładowanie...
d2ono1p
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kukiz w Radomiu: dostęp do broni w nagrodę za współuczestnictwo w obronie terytorialnej

• Dostęp do broni w nagrodę za współuczestnictwo w obronie terytorialnej - uważa Paweł Kukiz
• Dodał, że cywile "mogliby wzorem innych państw przechowywać broń w domu"
• Obrona terytorialna na bazie ochotniczych straży pożarnych - wyjaśnił
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz
Paweł Kukiz (WP)
d2ono1p

Większy dostęp do broni powinien być nagrodą, zwłaszcza dla młodych ludzi za współuczestnictwo w obronie terytorialnej - powiedział w Radomiu lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Według niego komórki obrony terytorialnej mogłyby np. powstawać na bazie OSP.

Parlamentarzysta, który odwiedził jedną z flagowych firm Polskiej Grupy Zbrojeniowej, był pod wrażeniem nowoczesnych konstrukcji. Modułowy System Broni Strzeleckiej należy do najlepszych na świecie.

- Nowoczesna fabryka w Radomiu ma ogromny potencjał i możliwości, by samodzielnie zaopatrzyć tak obronę terytorialną, jak i armię w karabiny. Nie ma konieczności, by wydawać kolosalne pieniądze na zakup broni pochodzącej z innych państw, bo jesteśmy z całą pewnością samowystarczalni - stwierdził lider Kukiz'15.

d2ono1p

Pytany o rolę i kształt obrony terytorialnej parlamentarzysta powiedział, że posłowie z jego klubu mają kilka pomysłów dotyczących organizacji takich struktur. - Ja myślałem o tym, by podstawowe komórki obrony terytorialnej budować na bazie ochotniczych straży pożarnych - powiedział Kukiz.

Zdaniem posła Roberta Mordaka, obrona terytorialna byłaby sprawniejsza, gdyby w Polsce zwiększono dostęp do broni. - Przede wszystkim młodzi ludzie mogliby się szkolić, zapoznać z bronią i odpowiedzialnie z nią postępować - powiedział Mordak.

- Oczywiście nie na takiej zasadzie, że powszechny dostęp do broni będzie polegał na tym, że możesz pójść do sklepu spożywczego i zamówić dwie bułki, kefir i kałasznikowa, bo to nie o to chodzi, ale o powszechny dostęp do broni, jako pewnego rodzaju "nagrodę za współuczestnictwo w obronie terytorialnej - wyjaśnił Kukiz.

Jak powiedział, według wstępnej koncepcji młodzi ludzie, którzy będą brali udział w ćwiczeniach obrony terytorialnej i zajęciach kół strzeleckich, mogliby wzorem innych państw przechowywać broń w domu.

d2ono1p

Podziel się opinią

Share

d2ono1p

d2ono1p
Więcej tematów