Trwa ładowanie...
d780vef

Kukiz popiera inicjatywę Elbanowskich. Obiecał pomoc i zamieścił list na Facebooku

Paweł Kukiz wsparł akcję "Ratuj Maluchy", którą prowadzą Karolina i Tomasz Elbanowscy. Domagają się oni zniesienia obowiązku szkolnego dla sześciolatków oraz likwidacji obowiązku przedszkolnego dla pięciolatków. Kukiz na swoim profilu na Facebooku zamieścił list, który od nich otrzymał i obiecał pomoc, jak tylko "przejmie władzę aby dać Obywatelom WOLNY wybór".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz
Paweł Kukiz (WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d780vef

Elbanowscy chcą zniesienia obowiązku szkolnego dla sześciolatków i likwidacji obowiązku przedszkolnego dla pięciolatków. Wielokrotnie zwracali uwagę, że 1 września tego roku do I klas pójdą w Polsce obowiązkowo dwa roczniki. Chodzi o dzieci 6-letnie z całego rocznika 2009 i dzieci 7-letnie urodzone w drugiej połowie 2008 r. Spowoduje to przeludnienie w klasach oraz olbrzymie problemy ze znalezieniem szkoły dla dzieci.

W liście, który Paweł Kukiz zamieścił na Facebooku, Elbanowscy twierdzą, że "mamy poważną sprawę, która dotyczy 650 tysięcy dzieci - sześciolatków i siedmiolatków - z najliczniejszych od lat roczników 2008 i 2009. Rząd Platformy chce wysłać te dzieci w sztucznie skumulowanym roczniku od września do 1 klasy. Nie przygotowano nic - szkół, nauczycieli, programu, nawet miejsca. W Warszawie co 10 rodzic dostał odpowiedź z systemu rekrutacji, że dla jego dziecka nie ma w 1 klasie miejsca w żadnej, nawet rejonowej szkole. W całej Polsce są szkoły, w których szykuje się po kilkanaście klas pierwszych, nauka do 18.00 a nawet 19, w ławkach od dzwonka do dzwonka, zatłoczone świetlice".

"W tym roku złożyliśmy w sejmie obywatelski projekt, podpisany przez 300 tys osób, który pozostawiał rodzicom sześciolatków wolny wybór w sprawie edukacji swoich dzieci. PO i PSL odrzuciły go już w pierwszym czytaniu! Podobnie stało się z dwoma poprzednimi projektami obywatelskimi, w tym wnioskiem o referendum, podpisanym przez milion osób" - zauważają Elbanowscy.

Paweł Kukiz poparł inicjatywę "Ratuj Maluchy". Napisał, że "najpierw musimy przejąć władze aby dać Obywatelom WOLNY wybór. W tym Systemie, w tej partiokracji mogę jedynie wspierać Was (dzieci) swoim sercem. Ale święcie wierzę, że już wkrótce, RAZEM, doprowadzimy do tego, że wola Obywateli będzie święta. Dla każdej władzy".

d780vef

Podziel się opinią

Share
d780vef
d780vef