Trwa ładowanie...
d1nd74q
IAR

Kukiz ogłosił termin konwencji wyborczej. Odbędzie się w Warszawie

1 sierpnia Paweł Kukiz organizuje konwencję tzw. woJOWników w Warszawie. Poinformował o tym na swoim profilu na Facebooku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz
Paweł Kukiz (PAP, Fot: Waldemar Deska)
d1nd74q

"No to już znamy termin wyborów - 25 października. W związku z tym mogę już zaprosić WoJOWników za Konwencję, która odbędzie się w Warszawie, w samo południe dnia 1 sierpnia" - napisał Kukiz.

Kukiz zapowiedział, że podczas konwencji zostanie przedstawiona nazwa ruchu oraz jego "cała strategia". Przedstawione zostaną także zespoły eksperckie i lokalne, powstające w każdym z 16 województw.

No to już znamy termin wyborów - 25 października.W związku z tym mogę już zaprosić WoJOWników za Konwencję, która odbę...

Posted by [ Paweł Kukiz ]( https://www.facebook.com/kukizpawel ) on [ 17 lipca 2015 ]( https://www.facebook.com/kukizpawel/posts/926011764133211:0 )

W zeszłym tygodniu w każdym z 16 województw powołano reprezentantów Ruchu Kukiza. Ich zadaniem ma być kontakt z lokalnymi mediami oraz monitorowanie działań komitetów referendalnych. Wokół wyznaczonych reprezentantów powstają wieloosobowe zespoły.

d1nd74q

Kukiz mówił przed kilku dniami, że zespoły, wraz ze wspierającą go Radą Społeczno-Ekspercką, składającą się z ludzi, którzy nie będą kandydować w wyborach parlamentarnych, wyznaczą 41 mężów zaufania w każdym okręgu wyborczym w wyborach parlamentarnych. - W porozumieniu z nimi będziemy układać listy wyborcze i prowadzić kampanię wyborczą w październikowych wyborach - zaznaczył. Układanie list ma się odbywać - jak podkreślił - "oddolnie".

Według Kukiza trzonem jego ruchu są "WoJOWnicy, którzy powstali na bazie Zmielonych". - To również rzesza ludzi, którzy oddolnie angażowali się w jego kampanie prezydencką i którzy na niego głosowali - mówił.

Wybór ludzi, którzy mają budować Ruch Kukiza stał się powodem konfliktu z Bezpartyjnymi Samorządowcami. Oba środowiska wcześniej ze sobą współpracowały. Bezpartyjni Samorządowcy zarzucają Kukizowi, że zaczął otaczać się "ludźmi związanymi z różnymi skrajnymi środowiskami jak Ruch Narodowy, Kongres Nowej Prawicy czy formacja KORWiN".

W czwartek miało odbyć się spotkanie Kukiza i Bezpartyjnych Samorządowców, jednak nie doszło do niego. Nie odbędzie się również spotkanie w poniedziałek - o ten termin zabiegali Bezpartyjni Samorządowcy. Kukiz powiedział, że nie będzie "chodził na pasku żadnych partii politycznych oraz takich formacji jak Bezpartyjni Samorządowcy" oraz że na poniedziałkowe spotkanie "nie ma czasu".

d1nd74q

Zobacz też: Paweł Kukiz: nie mam ciśnienia na władzę

d1nd74q

Podziel się opinią

Share

d1nd74q

d1nd74q
Więcej tematów