Trwa ładowanie...
17-07-2015 14:39

Kukiz ogłosił termin konwencji wyborczej. Odbędzie się w Warszawie

1 sierpnia Paweł Kukiz organizuje konwencję tzw. woJOWników w Warszawie. Poinformował o tym na swoim profilu na Facebooku.

Kukiz ogłosił termin konwencji wyborczej. Odbędzie się w WarszawieŹródło: PAP, fot: Waldemar Deska
d2e1avj

"No to już znamy termin wyborów - 25 października. W związku z tym mogę już zaprosić WoJOWników za Konwencję, która odbędzie się w Warszawie, w samo południe dnia 1 sierpnia" - napisał Kukiz.

Kukiz zapowiedział, że podczas konwencji zostanie przedstawiona nazwa ruchu oraz jego "cała strategia". Przedstawione zostaną także zespoły eksperckie i lokalne, powstające w każdym z 16 województw.

No to już znamy termin wyborów - 25 października.W związku z tym mogę już zaprosić WoJOWników za Konwencję, która odbę...

d2e1avj

W zeszłym tygodniu w każdym z 16 województw powołano reprezentantów Ruchu Kukiza. Ich zadaniem ma być kontakt z lokalnymi mediami oraz monitorowanie działań komitetów referendalnych. Wokół wyznaczonych reprezentantów powstają wieloosobowe zespoły.

Kukiz mówił przed kilku dniami, że zespoły, wraz ze wspierającą go Radą Społeczno-Ekspercką, składającą się z ludzi, którzy nie będą kandydować w wyborach parlamentarnych, wyznaczą 41 mężów zaufania w każdym okręgu wyborczym w wyborach parlamentarnych. - W porozumieniu z nimi będziemy układać listy wyborcze i prowadzić kampanię wyborczą w październikowych wyborach - zaznaczył. Układanie list ma się odbywać - jak podkreślił - "oddolnie".

Według Kukiza trzonem jego ruchu są "WoJOWnicy, którzy powstali na bazie Zmielonych". - To również rzesza ludzi, którzy oddolnie angażowali się w jego kampanie prezydencką i którzy na niego głosowali - mówił.

d2e1avj

Wybór ludzi, którzy mają budować Ruch Kukiza stał się powodem konfliktu z Bezpartyjnymi Samorządowcami. Oba środowiska wcześniej ze sobą współpracowały. Bezpartyjni Samorządowcy zarzucają Kukizowi, że zaczął otaczać się "ludźmi związanymi z różnymi skrajnymi środowiskami jak Ruch Narodowy, Kongres Nowej Prawicy czy formacja KORWiN".

W czwartek miało odbyć się spotkanie Kukiza i Bezpartyjnych Samorządowców, jednak nie doszło do niego. Nie odbędzie się również spotkanie w poniedziałek - o ten termin zabiegali Bezpartyjni Samorządowcy. Kukiz powiedział, że nie będzie "chodził na pasku żadnych partii politycznych oraz takich formacji jak Bezpartyjni Samorządowcy" oraz że na poniedziałkowe spotkanie "nie ma czasu".

Zobacz też: Paweł Kukiz: nie mam ciśnienia na władzę
d2e1avj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e1avj
Więcej tematów