Trwa ładowanie...

Kukiz'15: wymiana prezesów sprawi, że zamiast rządowych mediów PO-PSL będą media PiS

• Kukiz'15 krytycznie o powołaniu nowych władz mediów publicznych • Zamiast mediów rządowych PO-PSL, będą media PiS - twierdzi Jakub Kulesza • Zdaniem rzecznika Kukiz'15 "to nie ludzie są źli, ale system"
Share
Kukiz'15: wymiana prezesów sprawi, że zamiast rządowych mediów PO-PSL będą media PiS
Źródło: Eastnews, Fot: Bartosz Krupa
d2mjc7c

Wymiana jednego prezesa na drugiego sprawi jedynie, że zamiast mediów rządowych PO-PSL będą media rządowe PiS - ocenił rzecznik klubu Kukiz'15 Jakub Kulesza. Dodał, że personalia nie mają znaczenia, bo uzdrowić media publiczne może tylko nowa ustawa medialna.

W ten sposób polityk klubu Kukiz'15 odniósł się do powołania Jacka Kurskiego na prezesa TVP.

Kulesza powiedział, że w przypadku mediów publicznych, to "nie ludzie są źli, ale system", a bez jego zmiany media publiczne pozostaną mediami rządowymi.

d2mjc7c

- By naprawić sytuację mediów publicznych, trzeba napisać nową ustawę medialną skonsultowaną ze środowiskami dziennikarskimi, eksperckimi i opozycją - zaznaczył poseł.

- Wymiana jednego prezesa na drugiego sprawi jedynie, że z mediów rządowych PO-PSL dojdzie do zmiany na media rządowe PiS. To będą media rządowe, a nie media publiczne - dodał.

Kurski został w piątek powołany na prezesa TVP, prezesem Polskiego Radia została Barbara Stanisławczyk. Wyboru nowych władz publicznego radia i telewizji dokonał - zgodnie z zapisami podpisanej w czwartek przez prezydenta noweli ustawy o radiofonii i telewizji - minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz. Wraz z wejściem nowelizacji w życie wygasły kadencje dotychczasowych zarządów i rad nadzorczych Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.

d2mjc7c

Podziel się opinią

Share
d2mjc7c
d2mjc7c
Więcej tematów