Trwa ładowanie...
dnmjvbs

Kujawsko-pomorska policja zatrzymała ciężarówkę z Afgańczykami

W miejscowości Gajewo,w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie świeckim, policja zatrzymała w czwartek wieczorem ciężarówkę, w którym podróżowało dwóch obcokrajowców - najprawdopodobniej Afgańczyków. Pojazd został przeszukany po zgłoszeniu innego kierowcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dyżurny KPP w Świeciu ok. godziny 20.20. otrzymał informację od polskiego kierowcy
Dyżurny KPP w Świeciu ok. godziny 20.20. otrzymał informację od polskiego kierowcy (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
dnmjvbs

- Dyżurny KPP w Świeciu ok. godziny 20.20. otrzymał informację od polskiego kierowcy, który zatrzymał się w Gajewie, przy autostradzie A1. Do tego mężczyzny zwrócił się o pomoc inny kierowca narodowości macedońskiej przewożący ciężarówką warzywa i owoce. Zaniepokoił się, gdyż słyszał pukanie w swoim kontenerze - powiedziała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Świeciu Joanna Tarkowska.
Po przyjeździe policji kontener został otwarty. W środku były dwie osoby obcej narodowości. - Z ich oświadczenia wynika, że pochodzą z Afganistanu. To dwóch mężczyzn. Więcej danych nie mamy, gdyż dokumenty, którymi się posługiwali są nieczytelne. Obaj mężczyźni oraz kierowca ciężarówki zostali zatrzymani do wyjaśnienia - dodała rzecznik prasowa.

Wszyscy przebywają teraz w policyjnym areszcie w Świeciu.

- Takie są procedury, które musimy stosować. Nie wiemy dokąd jechał samochód, gdyż jest to nowa informacja i czynności cały czas trwają - dodała Tarkowska.

dnmjvbs

Podziel się opinią

Share
dnmjvbs
dnmjvbs