Trwa ładowanie...
d4jkd9w

Kubańczycy wpadli w pociągu do Białegostoku

Pięciu obywateli Kuby zatrzymali strażnicy graniczni w pociągu z Kowna do Białegostoku. Obcokrajowcy chcieli prawdopodobnie przez Polskę jechać dalej na zachód. Polskie służby przekażą ich jednak Litwinom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zgodnie z przepisami Kubańczycy zostaną przekazani stronie litewskiej
Zgodnie z przepisami Kubańczycy zostaną przekazani stronie litewskiej (Podlaski Oddział Straży Granicznej)
d4jkd9w

Kubańczycy wpadli podczas poniedziałkowej kontroli międzynarodowego pociągu przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej. Mundurowi wsiedli do składu w Trakiszkach, pierwszej stacji po polskiej stronie.

Podczas sprawdzania dokumentów pasażerów okazało się, że pięciu obywateli Kuby nie ma zezwoleń na wjazd i pobyt w Polsce. - To mężczyźni w wieku 23-36 lat - mówi Wirtualnej Polsce mjr SG Katarzyna Zdanowicz, rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Obcokrajowcy trafili na Litwę prawdopodobnie z Rosji. Zostali zatrzymani za przekroczenie polsko-litewskiej granicy państwowej i przebywanie na terytorium naszego kraju bez wymaganych dokumentów. Wszystko wskazuje na to, że nie spodziewali się kontroli wewnątrz strefy Schengen.

d4jkd9w

Zgodnie z przepisami Kubańczycy zostaną przekazani stronie litewskiej. To druga grupa obywateli Kuby zatrzymanych w ostatnim roku na Podlasiu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Bartłomiej Sienkiewicz o aferze w ministerstwie. Przytoczył żart Jerzego Kryszaka

d4jkd9w

Podziel się opinią

Share
d4jkd9w
d4jkd9w
Więcej tematów