Trwa ładowanie...

Kubańczycy wpadli w pociągu do Białegostoku

Pięciu obywateli Kuby zatrzymali strażnicy graniczni w pociągu z Kowna do Białegostoku. Obcokrajowcy chcieli prawdopodobnie przez Polskę jechać dalej na zachód. Polskie służby przekażą ich jednak Litwinom.

Share
Kubańczycy wpadli w pociągu do Białegostoku
Źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej
d1dem5p

Kubańczycy wpadli podczas poniedziałkowej kontroli międzynarodowego pociągu przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej. Mundurowi wsiedli do składu w Trakiszkach, pierwszej stacji po polskiej stronie.

Podczas sprawdzania dokumentów pasażerów okazało się, że pięciu obywateli Kuby nie ma zezwoleń na wjazd i pobyt w Polsce. - To mężczyźni w wieku 23-36 lat - mówi Wirtualnej Polsce mjr SG Katarzyna Zdanowicz, rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

d1dem5p

Obcokrajowcy trafili na Litwę prawdopodobnie z Rosji. Zostali zatrzymani za przekroczenie polsko-litewskiej granicy państwowej i przebywanie na terytorium naszego kraju bez wymaganych dokumentów. Wszystko wskazuje na to, że nie spodziewali się kontroli wewnątrz strefy Schengen.

Zgodnie z przepisami Kubańczycy zostaną przekazani stronie litewskiej. To druga grupa obywateli Kuby zatrzymanych w ostatnim roku na Podlasiu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Bartłomiej Sienkiewicz o aferze w ministerstwie. Przytoczył żart Jerzego Kryszaka

d1dem5p

Podziel się opinią

Share
d1dem5p
d1dem5p
Więcej tematów