Trwa ładowanie...

Kuba: Fidel Castro pojawił się publicznie pierwszy raz od trzech miesięcy

Przywódca rewolucji kubańskiej Fidel Castro pojawił się publicznie po raz pierwszy od kwietnia. Jak podały w sobotę państwowe media, w piątek uczestniczył w czterogodzinnym spotkaniu z 19 serowarami.

Share
Kuba: Fidel Castro pojawił się publicznie pierwszy raz od trzech miesięcy
Źródło: PAP/EPA, Fot: ESTUDIOS REVOLUCION/CUBADEBATE
dr48ug5

Zdjęcia 88-letniego Fidela Castro opublikowano dwa dni po ogłoszeniu przez jego młodszego brata, prezydenta Raula Castro, formalnego porozumienia ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie wznowienia stosunków dyplomatycznych. Na fotografiach widać Castro siedzącego w audytorium w instytucie badawczym podlegającym ministerstwu przemysłu spożywczego w mieście Guatao. Ma na sobie białą kurtkę, koszulę w kratkę i szare spodnie.

Fidel Castro był widziany publicznie przed trzema miesiącami, gdy w szkole w Hawanie spotkał się z delegacją z Wenezueli.

dr48ug5

W 2006 roku ojciec kubańskiej rewolucji z powodu problemów zdrowotnych przekazał faktyczne sprawowanie władzy swemu młodszemu o pięć lat bratu, Raulowi, zatwierdzonemu oficjalnie w 2008 roku na stanowisku prezydenta Kuby.

Fidel Castro od czasu do czasu pisuje do państwowych mediów oraz przyjmuje w domu światowych przywódców. W maju spotkał się tam m.in. z prezydentami Francji Francois Hollande'em i Serbii Tomislavem Nikoliciem.

dr48ug5

Podziel się opinią

Share
dr48ug5
dr48ug5
Więcej tematów