Trwa ładowanie...

Ktoś zostawił żywego noworodka na ulicy w Ostrowie Wielkopolskim

Policja poszukuje matki, która w poniedziałkowy poranek tuż po urodzeniu dziecka, pozostawiła je na chodniku na jednym z osiedli w Ostrowie Wielkopolskim. Chłopca znaleźli przypadkowi przechodnie.

Share
Ktoś zostawił żywego noworodka na ulicy w Ostrowie Wielkopolskim
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
dtstlnb

Dziecko znaleziono w poniedziałek tuż po godz. 5 rano.

- Dwie osoby idące chodnikiem zauważyły, że przed wejściem na jedną z posesji leży poduszka, a na niej noworodek. Dziecko żyło, natychmiast zabrano do szpitala. Lekarze określili, że chłopiec urodził się w 36. tygodniu ciąży. Jego stan określili jako średni, był jedynie wychłodzony – relacjonuje w rozmowie z Wirtualną Polską Artur Kurczaba, oficer prasowy ostrowskiej policji.

dtstlnb

Noworodka znaleziono na ul. Nowej Krępej. Jak wyjaśnia Kurczaba, nie jest to żadne ustronne miejsce, ale teren osiedla domków jednorodzinnych, co może wskazywać na to, że matce zależało na tym, aby ktoś znalazł jej dziecko. Na razie nie udało się ustalić jej tożsamości.

- Cały czas szukamy matki dziecka. Na pewno nie mieszkała w domu, przed którym je znaleziono – mówi oficer ostrowskiej policji.

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim prosi o kontakt wszystkie osoby posiadające w tej sprawie jakiekolwiek informacje pod numerami telefonu 62 73 77 270 lub 997.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dtstlnb

Podziel się opinią

Share
dtstlnb
dtstlnb
Więcej tematów