Trwa ładowanie...
23-11-2015 16:40

Którą ścieżką pójdzie PiS? Gość WP: są dwie możliwości

Najbardziej zbulwersowała mnie kwestia ułaskawienia Mariusza Kamińskiego. To nie powinno się zdarzyć, bo to jest coś w rodzaju nepotyzmu - powiedział w programie #dziejesienazywo Rafał Woś z tygodnika "Polityka", oceniając pierwsze dni rządu PiS. Bogusław Chrabota z dziennika "Rzeczpospolita" dodał, że ułaskawienie ministra było komunikatem do kadr partii: "będziemy lojalni, solidarni, będziemy trzymali się razem i nikt nam nie przeszkodzi". Publicysta zastanawiał się też nad tym, jak będzie wyglądała Polska przez cztery najbliższe lata.

d2z1hpf
d2z1hpf

- Czy PiS pójdzie ścieżką wskazaną podczas expose Beaty Szydło, czy może pewnym wektorem zmiany jest to, co działo się w ostatnim tygodniu, czyli kontrowersyjne sprawy związane z systemem prawa w Polsce - pytał Chrabota.

Chrabota dodał, że sprawa Trybunału Konstytucyjnego jest dowodem na chęć przejęcia PiS wszystkich instytucji życia publicznego. - To nie oznacza, że to będzie państwo totalitarne. To nie jest rozstrzygnięte na poziomie tego komunikatu - zaznaczył gość Jacka Żakowskiego.

Obaj publicyści uznali expose Beaty Szydło za dobre i wskazywali, że pojawiły się tam kwestie związane z gospodarką i rozwojem. - PiS dobrze odczytał potrzebę korekty gospodarczej, która jest w Polakach - zauważył Rafał Woś.

d2z1hpf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z1hpf
Więcej tematów