Trwa ładowanie...
diceh26
diceh26

Kto zorganizuje koncert Marzi Gaggioli na stadionie?

Marzia Gaggioli została zwyciężczynią plebiscytu "Gazety Wrocławskiej" i miałaby za rok koncertować na wrocławskim stadionie. Rozpoczęły się poszukiwania organizatora, który miałby zapłacić za koncert.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
diceh26

W poniedziałek pisaliśmy o nietypowej zwyciężczyni plebiscytu organizowanego przez "Gazetę Wrocławską". Pytanie w plebiscycie dotyczyło wyboru gwiazdy, która miałaby wystąpić w 2015 r. na wrocławskim Stadionie Miejskim. Nieoczekiwanie, głosami czytelników zwyciężyła Marzia Gaggioli, włoska piosenkarka o wątpliwym talencie wokalnym.

Zobacz: Marzia Gaggioli zaśpiewa na stadionie?

Powstał nawet klip promujący występ Włoszki we Wrocławiu, w którym sama Marzia dziękuje polskim fanom. Zasadniczym pytaniem jest jednak to, kto za ten koncert miałby zapłacić?

diceh26

Adam Burak, rzecznik prasowy Stadionu Wrocław, w rozmowie z WP.PL przedstawił, w jaki sposób przebiega organizacja imprez na wrocławskim stadionie. - Naszym celem jest znalezienie firmy lub agencji organizacyjnej, która zapłaci za wynajem stadionu i zajmie się organizacją imprezy. Do niej trafiają wpływy z imprezy, a stadion zarabia jedynie na dzierżawie obiektu - mówi rzecznik.

"Gazeta Wrocławska" zapowiedziała, że rekomendacje jej czytelników przekaże organizatorom imprez na wrocławskim stadionie. Nie udało nam się jednak w redakcji "Gazety" dowiedzieć, którzy dokładnie organizatorzy otrzymali wyniki plebiscytu. Podano nam jedynie informację, że jednym z podmiotów może być miasto Wrocław.

- Organizator zawsze musi brać po uwagę opłacalność przedsięwzięcia i gwarancję zwrotu włożonych w organizację imprezy środków. My, jako stadion, poza dzierżawą obiektu oferujemy ze swojej strony zabezpieczenie logistyczne i techniczne imprezy. Reszta leży w gestii firmy będącej organizatorem - dodaje Burak. Na Stadionie Miejskim w ostatnim czasie odbyło się kilka sporych imprez, m.in. koncert zespołu Linkin Park, festiwal Wromantic oraz pokazy Monster Truck.

Jakich kosztów może spodziewać się organizator koncert Marzii Gaggioli na wrocławskim stadionie? Cena wyjściowa dobowego wynajmu Stadionu Miejskiego to 200 tys. zł. Do tego dochodzą jeszcze koszty związane z obsługą koncertu i honorariami.

Nie wiadomo także, kiedy dokładnie ów koncert miałby się odbyć. Jak na razie, najbliższym wydarzeniem na Stadionie Miejskim będzie środowy mecz towarzyski Śląska Wrocław z Borussią Dortmund.

diceh26

Podziel się opinią

Share

diceh26

diceh26
Więcej tematów