Trwa ładowanie...
08-09-2014 10:47

Kto na "jedynki" list PO w wyborach do Rady Warszawy?

Okazuje się, że zdecydowana większość warszawskich radnych Platformy będzie ponownie ubiegać się o mandaty w radzie miasta podczas nadchodzących wyborów samorządowych. Zatwierdzono już kandydaturę Hanny Gronkiewicz-Waltz - jeżeli zwycięży, będzie to już jej trzecia kadencja jako prezydenta Warszawy. Ostateczny wygląd list partia ogłosi w weekend.

Kto na "jedynki" list PO w wyborach do Rady Warszawy?Źródło: WP.PL, fot: Konrad Żelazowski
d41as9t
d41as9t

Na listach pojawią się także nowe nazwiska, m.in. piosenkarka Krystyna Prońko, autorka słynnego przeboju "Jesteś lekiem na całe zło", ma kandydować z ostatniego miejsca w okręgu nr 7 (Targówek, Rembertów, Wawer, Wesoła). Jak mówi, szef stołecznego sztabu PO Marcin Kierwiński, artystka od lat bardzo blisko współpracuje z kołem "Wesoła", stąd jej obecność na liście.

Jednak jedynki list w większości przypadły dotychczasowym radnym. Z pierwszego miejsca w okręgu 1, czyli na Śródmieściu i Ochocie wystartuje obecna przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska, prywatnie żona szefa klubu Platformy w Sejmie Rafała Grupińskiego.

Na szczycie listy w okręgu nr 2, obejmującym Pragę Południe jest obecny wiceszef klubu radnych PO w Radzie Warszawy Paweł Lech, w okręgu nr 3, czyli na Mokotowie - szef tego klubu Jarosław Szostakowski, a w okręgu nr 4 (Wola) - stołeczny radny Marcin Hoffman.

W pozostałych okręgach liderami list również zostali obecni radni PO - w okręgu nr 5 (Bielany, Żoliborz) - Piotr Mazurek, okręg nr 7, obejmujący Targówek, Rembertów, Wawer, Wesoła reprezentować będzie Ewa Masny, na Ursynowie i Wilanowie - dzielnicach oznaczonych jako okręg 8 - Zofia Trębicka, a na Bemowie, Ursusie i Włochach (okręg nr 9) – Maria Łukaszewicz.

d41as9t

W swojej kampanii wyborczej Platforma chce postawić na bezpośredni kontakt kandydatów z mieszkańcami.

- Chcemy porozmawiać z warszawiakami o tym, co zdarzyło się w okresie ośmiu lat naszych rządów w mieście i podsumować ten okres, a będzie trochę tego, bo Warszawa się bardzo zmieniała, a także zakreślić plany na te następne cztery lata, kontynuacji tej pozytywnej zmiany - powiedział szef stołecznego sztabu PO Marcin Kierwiński.

d41as9t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41as9t
Więcej tematów