Książka o luksusowych prostytutkach zniknęła z księgarni
Kilkanaście godzin od premiery – tyle wystarczyło, by sprzedano cały, 10-tysięczny nakład książki dziennikarza śledczego Piotra Krysiaka „Dziewczyny z Dubaju”. – Zgłaszają się nowe bohaterki. Ich opowieści mogłyby być kolejnym materiałem na książkę – mówi Krysiak.
Luksusowe jachty, drogie samochody, najdroższe hotele czy najlepsze plaże w Dubaju, Cannes czy Saint Tropez – takie życie prowadziły bohaterki książki Piotra Krysiaka. Podwójne życie, bowiem wśród nich były matki i żony, które miały partnerów, mężów i dzieci. Za sowite pieniądze stawały się ekskluzywnymi prostytutkami z Polski. Były wśród nich modelki, celebrytki, finalistki konkursów piękności, artystki. Książka miała swoją premierę 18 kwietnia. I błyskawicznie zniknęła z półek. - Szczerze mówiąc, to nie wiem co powiedzieć.... Pierwszy dzień i cały nakład wyprzedany. Empik 2 miejsce sprzedaży! Wow... Dodrukowujemy. Dziękuję! – napisał na swoim profilu na Facebooku Piotr Krysiak.
Maile z Dubaju, telefony z Polski
A w rozmowie z nami przyznaje, że publikacja książki odbiła się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale i za granicą. – Odezwali się do mnie Polacy, pracujący w Dubaju, którzy opowiadają, o tym, że słyszeli o wizytach polskich prostytutek. I, że w Emiratach nie mają one dobrej reputacji – mówi nam Krysiak. I dodaje, że po premierze „Dziewczyn z Dubaju” odezwała się również była dziennikarka TVP. – Opowiadała, że poszła kiedyś do klubu wraz innymi dziewczynami, a także opisywaną przeze mnie burdel – menadżerką Emilią P. Sutenerka proponowała im wyjazd za granicę, ale nie było mowy o żadnym seksie. Ta dziewczyna nie skorzystała z tej propozycji, nie zgodziła się na żaden wyjazd – mówi nam Krysiak. Pytany o nazwisko, konsekwentnie – tak jak w książce – odmawia ujawnienia danych rozmówczyń.
„Dziewczyny z Dubaju” były wydrukowane w liczbie 10 tys. egzemplarzy. Kolejne 20 tysięcy ma pojawić się w salonach prasowych i księgarniach w czwartek 26 kwietnia. Przypomnijmy, że w wywiadzie udzielonym Wirtualnej Polsce, w dniu premiery książki Krysiak mówił że, m.in. miał wiele prób nacisku ze strony bohaterek książki, by publikacje wycofać. - Ryzyko zawodowe - skwitował.
**Zobacz także: Dyrektorka ucieka przed dziennikarzem WP. W jej szkole doszło do gwałtu
Krysiak idzie w ślady Tomasza Piątka
Przypomnijmy, że sprzedażowy rekord książki w ostatnich latach należy do Tomasza Piątka. Jego książka o byłym szefie MON Antonim Macierewiczu "Macierewicz i jego tajemnice", w ciągu miesiąca sprzedała się w liczbie 100 tys. egzemplarzy. Premiera miała miejsce 26 czerwca 2016 r. , w takiej samej liczbie jak książka Piotra Krysiaka czyli 10 tys. egzemplarzy. Pierwszy nakład rozszedł się w ciągu jednego dnia.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl