Trwa ładowanie...
d3vs6ue
książka
14-12-2001 14:30

Książka Leppera: najpierw kijem, potem listą

(PAP/Radek Pietruszka)
(inf. własna)

d3vs6ue

"Każdy kij ma dwa końce" - to tytuł pierwszej, lecz jak zapowiadał autor nie ostatniej książki lidera Samoobrony Andrzeja Leppera. To prawda o Polsce, poprzednim systemie, Unii Europejskiej - mówił były marszałek podczas piątkowej konferencji.

_ Książka pokazuje przemiany jakie w Polsce zaszły po 89 roku_ - stwierdził były wicemarszałek. Według niego, przyczyną transformacji ustrojowej było to, że - jak mówił - _ w latach 80. padał nie socjalizm, lecz kapitalizm, a Zachód dławił się nadwyżką produkcji i potrzebował nowych rynków zbytu_.

Lider Samoobrony skończył pisać książkę 30 listopada, czyli w przeddzień odwołania go z funkcji wicemarszałka. Sam stwierdził, że tą książkę _ życie napisało_.

Jednocześnie Lepper zapowiedział, że 10 stycznia 2002 roku, czyli podczas nadzwyczajnego kongresu Samoobrony z okazji 10-lecia jej istnienia, rozpocznie promocję nowej książki. Były wicemarszałek ma tam wskazać _ nazwiska i konkrety_ w sprawie korupcji polityków. Tytuł jaki wymienił lider Samoobrony to "Lista Lepepra".

Obecna książka będzie kosztowała 10 złotych - zapowiedziała Bożena Teplic szefowa wydawnictwa Towarzystwo Wydawnicze i Literackie, które wydało książkę. _ Nakład to 10 tys. ale w każdej chwili jesteśmy w stanie dodrukować kolejne 10 i kolejne 10_ - dodała. (reb)

d3vs6ue
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vs6ue
Więcej tematów