Trwa ładowanie...
d2y172j
d2y172j
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Książę Karol z żoną przyjadą do Polski

Książę Karol wraz z księżną Kornwalii Camillą Parker Bowles w połowie marca złożą wizytę w Polsce - poinformowała brytyjska ambasada. W Warszawie para książęca spotka się m.in. z prezydentem Lechem Kaczyńskim i premierem Donaldem Tuskiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2y172j

Jeszcze we wtorek brytyjska ambasada w warszawie twierdziła, że "nie ma informacji o wizycie książęcej pary". Obecny komunikat zapowiada, że w ramach 8-dniowej podróży po naszej części Europy, która odbędzie się w dniach 15-23 marca, książę Karol wraz z małżonką oprócz Polski odwiedzi Węgry i Republikę Czeską.

"Planowane wizyty podkreślają wagę, jaką rząd brytyjski przykłada do stosunków z partnerami z Europy Środkowej po dwudziestu latach od upadku Muru Berlińskiego" - podkreślono w komunikacie w sprawie wizyty. Jej tematyka - zapowiada ambasada - obejmie m.in. współpracę w zakresie ochrony środowiska naturalnego, wojskowości, spraw dotyczących społeczności wyznaniowych i mniejszości, zagadnień kulturalnych oraz kwestii związanych z zatrudnieniem młodzieży.

Podczas wizyty w Warszawie książęca para spotka się m.in. z prezydentem Lechem Kaczyńskim i premierem Donaldem Tuskiem, z żołnierzami szykującymi się do wyjazdu do Afganistanu oraz młodymi muzykami świętującymi dwusetną rocznicę urodzin Fryderyka Chopina.

d2y172j

Jak wynika z komunikatu ambasady Książę Walii i księżna Kornwalii "zapoznają się również z jednym ze sztandarowych przedsięwzięć służących ochronie środowiska naturalnego we wschodniej części kraju".

Z Polski para książęca uda się na Węgry, a swoją ośmiodniową podróż zakończy w Republice Czeskiej.

Brytyjska Ambasada podkreśliła w komunikacie, że jak dotąd książę Walii złożył trzy oficjalne wizyty w Polsce i na Węgrzech, a Republikę Czeską odwiedził cztery razy (dwukrotnie za czasów Czechosłowacji). Księżna Kornwalii złoży oficjalne wizyty w Republice Czeskiej i na Węgrzech po raz pierwszy. Camilla Parker Bowles gościła już w Polsce w 2008 roku, towarzysząc księciu Walii podczas jego wizyty w Krakowie.

Niewykluczone, że książęca para może odwiedzić Podlasie. O przymiarkach do wizyty mówią nieoficjalnie i anonimowo m.in. źródła samorządowe w Podlaskiem oraz w Białowieskim Parku Narodowym, zaznaczając, że nie wolno im oficjalnie wypowiadać się na ten temat. Informacji tych nie potwierdza ambasada brytyjska.

Według spekulacji prasowych, książę Karol miałby w Podlaskiem odwiedzić tatarskie zabytkowe meczety w Bohonikach i Kruszynianach oraz najstarszy polski park narodowy - białowieski.

d2y172j

Podziel się opinią

Share

d2y172j

d2y172j
Więcej tematów