Trwa ładowanie...

Książę Karol świętuje 70. urodziny i bije niechlubny rekord

Książę Karol świętuje dziś swoje 70. urodziny. Z tej okazji w mediach społecznościowych zostało opublikowane najnowsze zdjęcie rodziny królewskiej. Fotografia skradła serca wszystkich zwolenników monarchii.

Share
Książę Karol świętuje 70. urodziny i bije niechlubny rekordŹródło: PAP, fot: Victoria Jones
d29h74h

Książę Karol czeka na tron

Książę Karol, który obchodzi dziś swoje 70. urodziny, jest najdłużej wyczekującym dziedzicem tronu w historii. Dzięki świetnemu zdrowiu swojej matki, królowej Elżbiety może poczekać jeszcze kilka lat na objęcie tronu. Książę Karol oprócz tytułu następny tronu Zjednoczonego Królestwa posiada również tytuł Księcia Walii oraz Rothesay.

Książę Karol – historia życia

Książe Karol Przyszedł na świat 14 listopada 1948 roku. Z okazji jego 70. urodzin za około miesiąc telewizja BBC wyemituje film biograficzny dotyczący następcy tronu.

W Londynie zwiedzający mogą podziwiać wystawę pamiątek oraz fotografii, których bohaterem jest Książę Karol. Ponieważ okrągła rocznica urodzin księcia jest ważnym wydarzeniem, Pałac Kensington opublikował nowe zdjęcia rodziny królewskiej. Na jednej fotografii są oni poważni i dostojni, z kolei na drugiej niczym nie różnią się od zwyczajnej rodziny brytyjskiej. Są roześmiani i szczęśliwi. Na Twitterze można również obejrzeć krótki film zawierający zdjęcia z życia Karola.

d29h74h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29h74h
d29h74h
Więcej tematów