Trwa ładowanie...
harry
12-04-2006 16:50

Książę Harry przemaszerował przed królową Elżbietą

Trzeci w kolejce do brytyjskiego tronu,
młodszy syn księcia Walii, 21-letni Harry, pod okiem blisko 80-letniej babci królowej Elżbiety II uczestniczył w
ceremonii promocyjnej i uroczystej paradzie po ukończeniu rocznej
nauki w renomowanej akademii wojskowej Sandhurst.

Książę Harry przemaszerował przed królową Elżbietą
d3fdzkj
d3fdzkj

W czasie inspekcji rocznika Elżbieta II zamieniła z wnukiem kilka słów, po których Harry rozpromienił się w uśmiechu od ucha do ucha. Królowa uznała ten dzień za specjalny - ostatni raz w paradzie absolwentów Sandhurst uczestniczyła 15 lat temu.

W okolicznościowym przemówieniu powiedziała, iż "po to, by być oficerem nie wystarczy nauczyć się wymaganych procedur i mieć dobrą kondycję fizyczną". Zostać oficerem to tylko pierwszy krok na drodze do zostania przywódcą - dodała, sugerując, iż nie wszystkim się to udaje.

Książę Harry przemaszerował następnie wraz z 447 kadetami-absolwentami przed honorowymi gośćmi, wśród których obok Elżbiety II była jego macocha - księżna Kornwalii Camilla, ojciec - następca tronu, książę Walii Karol, dziadek - książę Edynburga Filip i starszy brat William.

Dziewczyna Harry'ego 20-letnia Chelsy Davy studiująca w RPA nie przyjechała na paradę, by nie odwracać uwagi od rodziny królewskiej i królewskiego kadeta-absolwenta.

d3fdzkj

Chelsy Davy, która nie miała okazji szczerej rozmowy w cztery oczy z Harrym po ujawnieniu przez prasę jego eskapady do nocnego klubu Spearmint Rhino w Slough, w którym hostesy tańczą na kolanach gości, uchyliła się od odpowiedzi na pytanie, czy cieszy się na myśl spotkania z nim.

Na uroczysty wieczorny bal zamierza jednak przyjść, a prasa spekuluje na temat planowanej podróży obojga do Mozambiku.

Harry otrzymał najniższy stopień oficerski - corneta (drugiego podporucznika) i dalszą służbę wojskową będzie odbywał w zmotoryzowanej jednostce kawalerii w Slough, gdzie zdążył już poznać nocne życie. Na kolejnym etapie służby będzie pracował na wyższy stopień po to, by móc objąć dowództwo nad grupą złożoną z 11 ludzi i czterech lekkich czołgów (troop commander).

Aby zaprezentować pierwszą gwiazdkę na naramienniku książę Harry będzie musiał poczekać do północy, wówczas - jak wymaga regulamin - dopuszczalne jest zdjęcie z niej ochronnej taśmy. Gdyby w tej czynności potrzebował pomocy, to może liczyć na brata, który także pobiera nauki w Sandhurst i będzie na wieczornym balu.

d3fdzkj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fdzkj
Więcej tematów