Trwa ładowanie...

Książe Harry podpisał lukratywną umowę. Mowa w niej o śmierci królowej Elżbiety II

Książe Harry podpisał umowę z jednym z amerykańskich wydawnictw na napisanie kilku książek. Dwie z nich mają stanowić rodzaj pamiętnika księcia z okresu życia na brytyjskim dworze. Pierwsza część ma zostać opublikowana w przyszłym roku, a druga po śmierci królowej Elżbiety II. Trwają domysły czego dokładnie będzie dotyczyć, skoro planując termin jej wydania, wybrano tak nietypowe kryterium.

Share
Książe Harry podpisał lukratywną umowę. Mowa w niej o śmierci królowej Elżbiety II
Książe Harry podpisał lukratywną umowę. Mowa w niej o śmierci królowej Elżbiety IIŹródło: East News
dgipa6b

Pierwsza książka ma nosić tytuł "Powiedzieć wszystko". Do sprzedaży ma trafić w przyszłym toku. Najprawdopodobniej w okolicach przypadającej w 2022 roku 70. rocznicy panowania królowej Elżbiety II.

Jednak najwięcej kontrowersji wzbudziły na Wyspach plany wydania drugiej części, które uzależniono od daty śmierci 95-letniej monarchini.

- Ludzie zaczną pytać "co on ma do powiedzenia, w kogo ma zamiar uderzyć?" Sam pomysł tej niewybuchowej bomby, która kręci się w oczekiwaniu na odejście królowej, jest po prostu niezwykły i wielu może wydać się w złym guście - pisze portal dailymail.co.uk cytując anonimowe źródło na brytyjskim dworze.

dgipa6b

Zobacz też: bez szczepień na COVID ani rusz? Ministerstwo Zdrowia o "brutalnej prawdzie"

Pałac Buckingham obawia się, że podobnie jak podczas głośnego wywiadu dla Oprah Winfrey, Harry i tym razem ujawni wiele niewygodnych faktów i szczegółów z życia rodziny królewskiej. Padają pytania, czy chęć poczekania z wydaniem książki aż do śmierci królowej, nie jest podyktowana obawą, jak Elżbieta II przyjęłaby opisane w niej wspomnienia.

Harry napisze pamiętnik. Zarobi miliony

Choć książki nie trafiły jeszcze na półki w księgarniach, dla księcia Harry’ego już teraz okazały się bardzo dobrą inwestycją. Według dailymail.co.uk negocjacje z przyszłym wydawcą rozpoczęły się od kwoty 18 milionów funtów, a końcowa kwota może sięgnąć nawet 29 milionów.

dgipa6b

Łącznie w umowie jest mowa o czterech książkach. Oprócz wspomnianych dwóch tomów opisujących wspomnienia wnuka Elżbiety II, planowana jest też książka żony księcia Harry’ego Meghan Markle. Ma dotyczyć tematyki wellness. Tematyka czwartej pozycji nie jest jeszcze znana.

Źródło: dailymail.co.uk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dgipa6b

Podziel się opinią

Share
dgipa6b
dgipa6b
Więcej tematów