Trwa ładowanie...
d4gkras

Ksiądz został ekskomunikowany. Proboszcz wyjaśnia przyczyny decyzji

Ksiądz Michał Misiak z archidiecezji łódzkiej został wykluczony z Kościoła katolickiego. Jak informuje proboszcz parafii, do której należał były duchowny, powodem nałożenia ekskomuniki na Misiaka było ponowne przyjęcie chrztu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Misiak
Michał Misiak (East News)
d4gkras

- Przyjęcie drugiego chrztu przez katolika sprawia, że z automatu zaciąga on na siebie karę ekskomuniki - wyjaśnił. Dodał, iż ksiądz Misiak zaznaczył, że nie odnowił chrztu, lecz przyjął sakrament raz jeszcze. Drugi chrzest odbył się w obrządku protestanckim.

Proboszcz Remigiusz Recław tłumaczy, że Misiak może ponownie dołączyć do wspólnoty Kościoła poprzez wyznanie wiary. - Michał mi powiedział na to: Ja nie chcę. I tu jest problem, potrzebujemy pomodlić się za Michała, popościć za Michała. Chcę was zachęcić do postu w intencji nawrócenia, powrotu do Kościoła katolickiego - mówił duchowny w skierowanym do wiernych nagraniu.

Jednocześnie ks. Recław zaznaczył, że wciąż uważa Misiaka za wartościowego człowieka i docenił jego "genialne pomysły ewangelizacyjne". - Część z nich kontynuujemy - dodał.

d4gkras

Duchowny zachęca wiernych do postu w intencji nawrócenia byłego księdza. - Liczba osób, które podejmą ten post, myślę, że będzie sygnałem: "Michał, my ciebie chcemy, żebyś wrócił do Kościoła, potrzebujemy ciebie w Kościele, nawet jeśli ty w tym momencie zabłądziłeś, że wewnątrz słyszysz coś innego" - przekonywał.

Przypomnijmy, że polski duchowny znany był z nietypowych akcji i pomysłów. Tworzył m.in. Chrześcijańską Akademię Parkour, Chrystotekę (imprezę dla katolików) oraz szkołę tańca Dance Hope. Nocą spacerował po centrum Łodzi i spowiadał. Walczył przeciwko dopalaczom. Pewnego razu poszedł z kolędą do agencji towarzyskiej.

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gkras

Podziel się opinią

Share

d4gkras

d4gkras
Więcej tematów