ycipk-370xh3

Ksiądz z Sępólna Krajeńskiego miał wysyłać dzieciom niestosowne wiadomości

Wikariusz parafii pw. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim (woj. kujawsko-pomorskie) został zwolniony z pełnienia swoich obowiązków. Bydgoska kuria wszczęła wobec księdza wyjaśniające dochodzenie kanoniczne. Postępowanie w tej sprawie prowadzi też policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kuria prowadzi dochodzenie ws. dziwnych SMS-ów księdza
Kuria prowadzi dochodzenie ws. dziwnych SMS-ów księdza (123RF)
ycipk-370xh3

Policja w Sępólnie Krajeńskim pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tucholi prowadzi postępowanie w sprawie nawiązywania kontaktu z osoba małoletnią w celach pedofilskich - informuje pomorska.pl. Chodzi o wikariusza sępoleńskiej parafii.

- Postępowanie prowadzone jest w sprawie, nie przeciwko osobie - powiedziała portalowi mł. asp. Małgorzata Warsińska, oficer prasowy KPP w Sępólnie Krajeńskim. Funkcjonariusze ustalają świadków i wyjaśniają, czy doszło do przestępstwa.

Wikariusz został zwolniony z parafii

Decyzję o zwolnieniu wikariusza podjął kilka tygodni temu biskup diecezji bydgoskiej Jan Tyrawa - podaje radio Weekend FM. Ksiądz odszedł nagle z parafii, co spowodowało spekulacje wśród mieszkańców. Weekend FM dotarł do SMS-ów, które wysyłał ksiądz do nieletnich. Jak twierdzi dziennikarz stacji, mają one kontekst seksualny.

ycipk-370xh3

Odwołanie księdza z powodu SMS-ów rozsyłanych do nieletnich potwierdził ks. Sylwester Warzyński, rzecznik prasowy kurii diecezjalnej w Bydgoszczy. Kanclerz kurii ks. Grzegorz Nowak powiedział, że wobec odwołanego duchownego wszczęto "wyjaśniające dochodzenie kanoniczne". Nie oznacza to, że rozpoczęto procedurę usunięcia duchownego ze stanu kapłaństwa.

Czytaj także: Skatował matkę dwójki małych dzieci w Dzierżoniowie

- Sprawa dotyczy, na tym etapie, SMS-ów wysyłanych do małoletnich. Ponieważ wszczęte zostało wstępne wyjaśniające dochodzenie kanoniczne, wikariusz parafii w Sępólnie Krajeńskim został przez ks. biskupa zwolniony ze swoich obowiązków. To procedura zgodna z wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski - napisał w oświadczeniu ks. Sylwester Warzyński, rzecznik prasowy diecezji bydgoskiej.

Czytaj także: Maltretowali 4-miesięczne dziecko. Rodzice aresztowani

ycipk-370xh3

Źródło: Weekend FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-370xh3

ycipk-370xh3
ycipk-370xh3