Trwa ładowanie...
d48k64v

Ksiądz oskarża księdza o gwałt, a sam "nie jest święty". Wszczęto śledztwo

Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu wszczęła śledztwo ws. wrocławskich kapłanów na podstawie nagrań zabezpieczonych przez policję. Na jednym z nich ksiądz Adrian K., były wikariusz z Milicza, publicznie oskarżył proboszcza jednej z wrocławskich parafii o gwałt. Drugie wideo przedstawia z kolei ks. K. proponującego seks nieletnim chłopcom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ksiądz oskarża księdza o gwałt, a sam "nie jest święty". Wszczęto śledztwo
(Pixabay.com)
d48k64v

- Chwycił mnie jakoś tak za gardło, że nie mogłem oddychać. Zaczął mnie dusić, a później rozebrał. I później doszło do czynów - mówi o proboszczu jednej z wrocławskich parafii ks. K. w nagraniu opublikowanym przez Zbigniewa Stonogę.

- Pamiętam to zdanie, które powiedział po wykorzystaniu mnie: nie martw się, jesteś w tej samej grupie, będziemy się spotykać częściej, przed tobą kariera, awanse. I tym myślał, że mnie kupi. (...) Dochodziłem do siebie, żeby w ogóle stanąć na nogi, dobre kilka lat - dodał ks. K.

Osobne postępowanie w sprawie prowadzi kuria. Jej rzecznik ks. Rafał Kowalski jeszcze w marcu podkreślał, że problem istnieje. Zwrócił jednak uwagę, że ks. K. długo utrzymywał sprawę w tajemnicy. Zapowiedział też, że wrocławski arcybiskup Józef Kupny powoła specjalny zespół, który pomoże podjąć "właściwe decyzje". Tak też się stało. Co więcej, duchowny oskarżany przez ks. K. przestał pełnić funkcję proboszcza.

d48k64v

Z kolei ks. K. został odwołany z funkcji wikariusza oraz odsunięty od pełnienia jakichkolwiek funkcji duszpasterskich po opublikowaniu przez Stonogę drugiego filmu, na którym duchowny proponuje seks nastoletnim chłopcom.

- Wyrażamy głębokie ubolewanie z powodu zgorszenia, jakie mogło powstać w związku z czynami zarzucanymi duchownemu. W modlitwie przed Bogiem będziemy prosić o naprawę powstałego zła i zaleczenie ran tych, którzy zostali nim dotknięci - napisał w specjalnym oświadczeniu ks. Kowalski.

O wszczęciu śledztwa poinfomowała "Gazeta Wrocławska". Dalsze szczegóły nie są znane. Nie wiadomo m.in., czy księża powiązani ze sprawą zostali przesłuchani. - Ze względu na dobro postępowania na tym etapie nie będziemy udzielali żadnych informacji – stwierdziła rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus.

Źródło: "Gazeta Wrocławska"/WP

d48k64v

Podziel się opinią

Share
d48k64v
d48k64v
Więcej tematów