Trwa ładowanie...
d352jy4
x-news/TVN 24

Ksiądz dostał upomnienie. Za pokazanie uczniom filmu z egzekucji

Ksiądz katecheta, który pokazał uczniom I klasy szczecińskiego liceum film z egzekucji przeprowadzonej przez dżihadystów, dostał upomnienie od dyrekcji szkoły oraz kurii szczecińsko-kamieńskiej. Na księdza poskarżyli się rodzice uczniów, którym pokazano film.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ksiądz dostał upomnienie. Za pokazanie uczniom filmu z egzekucji
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d352jy4

Nagranie, które obejrzeli w ubiegłym tygodniu licealiści, zamieścili w sieci bojownicy tzw. Państwa Islamskiego. Przedstawiało egzekucję 21 jeńców. Uczniowie obejrzeli ten film bez żadnej cenzury, widać było na nim wyraźnie, jak dżihadyści nożami odcinają głowy swoich ofiar, jak tryska krew i spływa po piasku do morza.

- Ksiądz nas zapytał, czy jesteśmy gotowi na obejrzenie czegoś takiego. Poinformował nas, co nam przedstawi - bronił księdza jeden z uczniów. Licealista dodał, że jeżeli ktoś nie czuł się na siłach, by obejrzeć drastyczne nagranie, mógł opuścić salę.

Na księdza poskarżyli się jednak rodzice niektórych uczniów. Dyrekcja szkoły wezwała więc księdza na dyscyplinującą rozmowę. Ten tłumaczył się, że film miał wzmocnić przesłanie katechezy o męczeńskiej śmierci.

d352jy4

- Może ksiądz chciał w ten sposób pobudzić wyobraźnię, żeby uczniowie zobaczyli, czym jest ta ofiara w życiu chrześcijanina - zastanawia się w rozmowie z TVN24 przełożony katechety ksiądz Piotr Superlak. Dodaje jednak, że sam nie pokazałby uczniom tego filmu.

d352jy4

Podziel się opinią

Share
d352jy4
d352jy4
Więcej tematów