Trwa ładowanie...

Ksiądz Dariusz O. ma dożywotni zakaz pracy z dziećmi. Nic sobie z tego nie robi

Ksiądz Dariusz O. został skazany za molestowanie nieletnich. Otrzymał sądowy dożywotni zakaz pracy z dziećmi. Tomasz Sekielski w filmie "Tylko nie mów nikomu" ujawnia, że duchowny łamie zakaz. Na nagraniu widać księdza wygłaszającego kazanie do stojących blisko niego dzieci. Sprawą zajmują się już zarówno władze kościelne jak i wymiar sprawiedliwości.

Share
Ksiądz Dariusz O. ma dożywotni zakaz pracy z dziećmi. Nic sobie z tego nie robi
Źródło: Youtube.com
d27wvey

- Chodźcie tu do mnie bliżej – woła dzieci zgromadzone w kościele św. Józefa w Malborku ks. Dariusz O. Odprawia tam rekolekcje adwentowe przed ostatnimi świętami Bożego Narodzenia. – Może ktoś z was zostanie księdzem? Księża to teraz mają przehukane. Mają złą opinię, i w ogóle, wszyscy są chorzy, niedobrzy. Najlepiej byłoby ich zamykać w psychiatryku – mówi do najmłodszych wiernych.

Ks. Dariusz O. został skazany na dwa lata więzienia za molestowanie nieletnich. Sprawę zgłosili rodzice dziewczynki, którą duchowny miał molestować na lekcji religii. Skazując duchownego sąd orzekł jednocześnie dożywotni zakaz pracy z dziećmi. Już po wyroku duchowny jeździ po parafiach i wygłasza rekolekcje, w tym na mszach przeznaczonych dla najmłodszych wiernych.

d27wvey

Ujawnia to Tomasz Sekielski w filmie dokumentalnym o pedofilii w polskim Kościele. Reżyser nagrał ks. O. w czasie mszy z dziećmi w czasie rekolekcji adwentowych w parafii w Malborku. W programie nabożeństw w dniach 16-19 grudnia 2018 r. była m.in. msza z nauką dla dzieci. Pieniądze z tacy ostatniego dnia rekolekcji miały zostać przeznaczone dla księdza O. Kilka dni później Ksiądz O. prowadził już rekolekcje w parafii p.w. Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku.

Ksiądz Dariusz O. jest duchownym Archidiecezji Warszawskiej. Obecnie jako ksiądz jest zawieszony w obowiązkach. Mieszka w diecezjalnym seminarium misyjnym w Warszawie. - Kard. Kazimierz Nycz, zawiesił ks. Dariusza O. w wykonywaniu czynności kapłańskich niezwłocznie po tym, jak organa ścigania poinformowały nas, że prowadzą przeciwko niemu postępowanie o naruszenie sądowego zakazu. O sprawie również poinformowaliśmy Stolicę Apostolską. Metropolita warszawski nakazał też zamieszkanie w seminarium misyjnym w Warszawie - mówi Wirtualnej Polsce ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik Archidiecezji Warszawskiej.

I dodaje: - Po zakończeniu przez ks. Dariusza O. 2-letniej kary więzienia, metropolita warszawski, zgodnie z wytycznymi, wszczął wobec niego proces kanoniczny. Stolica Apostolska postanowiła o pozostawieniu go w stanie kapłańskim, z zachowaniem nałożonych przez sąd ograniczeń. Kard. Nycz ustanowił też kuratora, z którym ks. Dariusz powinien był konsultować wszystkie aktywności swojej pracy. O prowadzeniu rekolekcji adwentowych ks. Dariusz O. kuratora nie poinformował. Rozpoczęte już postępowanie kanoniczne w sprawie złamania zakazu sądowego będzie kontynuowane dopiero po tym, jak organa ścigania ustalą stan faktyczny. Rzecznik przyznaje, że to nie kuria decyduje o tym, który ksiądz prowadzi rekolekcje. - Proboszcz danej parafii zaprasza rekolekcjonistę - wyjaśnia.

d27wvey

Premiera filmu Tomasza Sekielskiego "tylko nie mów nikomu" odbędzie się w sobotę. Film będzie można obejrzeć za darmo na kanale Youtube. Reżyser ujawnia w nim nieznane dotąd przypadki pedofilii w polskim Kościele.

Zobacz zwiastun filmu:

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d27wvey

Podziel się opinią

Share
d27wvey
d27wvey
Więcej tematów