Trwa ładowanie...
d3dm5dx

Ks. Ślusarczyk zrezygnował z nominacji. "Musiały zaistnieć poważne powody"

- To nie jest łatwe doświadczenie - zauważył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Ocenił w ten sposób decyzję ks. Ślusarczyka, który zrezygnował z nominacji biskupiej. Sytuacja zaskoczyła wiele osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abp Marek Jędraszewski zaznaczył, że ks. Ślusarczyk cieszy się dużym szacunkiem
Abp Marek Jędraszewski zaznaczył, że ks. Ślusarczyk cieszy się dużym szacunkiem (PAP, Fot: Jacek Bednarczyk)
d3dm5dx

- Przy całym zaskoczeniu tą sytuacją i niewątpliwie związanym z tym cierpieniem odczuwanym przez wszystkich, jest także poczucie wspólnoty Kościoła, która się modli, która wzajemnie się wspiera i która stara się zrozumieć, że musiały zaistnieć poważne powody, że do takiej decyzji doszło – powiedział w rozmowie z Radiem Kraków abp Marek Jędraszewski.

Ks. Franciszek Ślusarczyk otrzymał od papieża Franciszka nominację na biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej. Duchowny, który obecnie jest kustoszem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, zrezygnował z niej.

- To nie jest łatwe doświadczenie. Tym bardziej, że ksiądz biskup nominat Franciszek cieszył się ogromnym szacunkiem powszechnym i naraz doszło do decyzji, w której on prosi Ojca Świętego, żeby go jednak zwolnił z przyjęcia święceń biskupich - uznał abp Jędraszewski.

d3dm5dx

Papież przyjął jego decyzję. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski napisał, że "niektórzy dopatrują się w tym presji homolobby, dla którego nominacja ta była bardzo niewygodna". - Wyobraźnia zła bywa czasami przeogromna. Bardzo łatwo rzucić na kogoś cień. Ktoś staje się ofiarą i nie jest się w stanie wybronić tym bardziej, że wszyscy wiedzą, że te sprawy są objęte tajemnicą w najwyższej randze tajemnicy i po prostu tak jest - uznał metropolita krakowski.

Zobacz także: Mieszkańcy Gdańska bronią ks. Jankowskiego. "Nie ma dowodów, tylko plotki"

Źródło: gazetakrakowska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3dm5dx

Podziel się opinią

Share

d3dm5dx

d3dm5dx
Więcej tematów