Trwa ładowanie...
d2bhbg2

Krzysztof Łoziński rezygnuje z funkcji szefa KOD. "To trudna decyzja"

Krzysztof Łoziński zastąpił Mateusza Kijowskiego na czele Komitetu Obrony Demokracji w maju 2017 roku. Rezygnację z dalszej działalności w KOD tłumaczy złym stanem zdrowia i finansów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Łoziński
Krzysztof Łoziński (East News)
d2bhbg2

Łoziński był autorem artykułu "Trzeba założyć KOD" z 2015 roku, który stał się swego rodzaju manifestem Komitetu Obrony Demokracji. Dwa lata później działacz zastąpił Mateusza Kijowskiego na stanowisku przewodniczącego organizacji. "W trudnym momencie dla tego ruchu zdecydowałem się stanąć na jego czele, żeby przywrócić mu dobre imię i zapewnić możliwość dalszego działania. Zawsze w swoich działaniach kierowałem się odpowiedzialnością za KOD i za Polskę" - pisze Łoziński.

Lider KOD twierdzi, że za swoją decyzję zapłacił wysoką cenę. Wspomina o utracie zdrowia, trudnej sytuacji finansowej i ciągłym stresie, na który narażony jest nie tylko on sam, ale również jego rodzina. "W ostatnich dniach zwróciłem się do zarządu, z wnioskiem o przesuniecie terminu Krajowego Zjazdu Delegatów, tak, by móc złożyć rezygnacje, umożliwić odbycie się pełnej kampania wyborczej. Niestety okazało się to niemożliwe" - tłumaczy.

d2bhbg2

Łoziński nie złożył jeszcze formalnej rezygnacji, jednak twierdzi, że podjął już decyzję w tej sprawie. Jak tłumaczy, zwleka z oficjalną rezygnacją, by dać czas kandydatom, którzy będą ubiegali się o zajęcie jego miejsca. "Te wybory są szalenie ważne nie tylko dla członków KOD. Są ważne dla Polski. Wymagają rozwagi i spokoju" - podkreśla.

Równocześnie Łoziński zapewnia, że udzieli niezbędnego wsparcia swojemu następcy. "Proszę o zrozumienie mojej decyzji. Nie jest łatwa" - apeluje.

Zobacz także: Marek Sawicki szczerze o Beacie Mazurek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bhbg2

Podziel się opinią

Share

d2bhbg2

d2bhbg2
Więcej tematów