Krzysztof Krawczyk jako muszkieter pomaga dzieciom



Krzysztof Krawczyk, legenda polskiej piosenki. 40 lat temu debiutował z Trubadurami, a od trzydziestu lat kieruje własną karierą ciesząc się niueustającą popularnością. Jest wykonawcą, którego przeboje nigdy się nie starzeją, a nowe zyskują aprobatę wśród słuchaczy i to w każdym wieku. Nie boi się żadnych eksperymentów. Teraz postanowił zostać muszkieterem, żeby razem z Fundacją Muszkieterów, rozdawać świąteczne prezenty dzieciom z domów dziecka.

Krzysztof Krawczyk jako muszkieter pomaga dzieciom

Życiowe motto

Wątpię, więc jestem.

Internet to dla mnie...

coś, co wciąż poznaję i mozolnie się go uczę, ale doceniam go i moją rodzinę wyposażyłem w dostęp do Internetu.

Najważniejsza książka

Biblia, bo mówi o miłości do Boga i ludzi. Szczególnie ważne jest dla mnie zdanie z Listu św Jakuba, w Nowym Testamencie: "Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków."

Nie wierzę...

politykom.

Gdybym nie był sobą, chciałbym być...

Zawiszą Czarnym.

Najważniejszy wynalazek ludzkości

Koło, bo wszystko kołem się toczy.

Najbliższym z czterech żywiołów jest mi...

Ogień.

Najważniejszym dniem w moim życiu był...

dzień ślubu kościelnego z moją Ewcią.

Krzysztof Krawczyk wokalista, gitarzysta, kompozytor. W 1973 roku rozpoczął karierę solową, którą zapoczątkowała płyta "Byłaś mi nadzieją", nagrana z zespołem instrumentalnym Ryszarda Poznakowskiego. W latach 70. był gwiazdą festiwali w Opolu, Sopocie, Zielonej Górze i Kołobrzegu. Występował z powodzeniem także za granicą, w Szwecji, Jugosławii, Bułgarii, Grecji, Belgii, Holandii, Irlandii, NRD, Związku Radzieckim i na Kubie. Miał też swój epizod amerykański. Każda jego płyta odsłania inne muzyczne wcielenie. Wykonuje z takim samym powodzeniem standardy, nastrojowe ballady, sentymentalne tanga, kolędy i pastorałki, przeboje muzyki tanecznej, nie unika także poezji, piosenek dla dzieci, pieśni religijnych, muzyki country, rhythm&bluesa i rock&rolla. W każdym z tych wcieleń jest inny, ale pozostaje niezmienna barwa głosu, która jest niepowtarzalna i zawsze rozpoznawalna.

Pytania zadawała Małgorzata Jaworska

Obraz
Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)